Kezdőoldal » Otthon » Kert » Japáncseresznye fa magról...

Japáncseresznye fa magról szaporítás lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok nem rég rendeltem 10-db. Japáncseresznye fa magvat.

Azt szeretném kérdezni valakinek vannak tapasztalatai vele?? Lehet csíráztatni egyáltalán??

Hogyan kéne bánom vele??

Elméletileg Bonsai méretű.



#fa #mag #bonsai #csíráztatás #Japáncseresznyefa
2017. márc. 9. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Jól írod, "elméletileg".

Gyakorlatilag:

[link]

Ezek magjából lehet pár évtized alatt bonsai-t nevelni, nem valami különleges bonsai-magból.


Jó eséllyel kiszáradt magokat kaptál, amik elveszítették a csíraképességüket.

De azért megpróbálhatod elvetni őket, hátha mégis jók. Semmi különleges kezelés nem kell, csak földbe tenni, és várni.

2017. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Áztasd be 24órára kb kézmeleg vízbe, az javít az esélyeken. De ha ebayről, aliexpressről rendelted, nem biztos, hogy az lesz belőle, aminek lennie kéne (Nagyon sok növény magja helyett acacia magokat küldenek, ők tudják miért...)
2017. márc. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én már láttam aliexpressről rendelt "bonsai magokat" kicsírázni, sokat amúgysem veszthetsz. Szerintem majdnem minden fásszárú növényből lehet bonsait csinálni, csak gondozás kérdése (legfőképp metszésé).
2017. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az alis magvak zöme nálam is kicsírázott. Lett belőle akácia. Függetlenül attól, hogy minek rendeltem...
2017. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként bonsait nem dugványból vagy gyökérsarjból szokás nevelni?
2017. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy miből nevelik. A nevelési mód a lényeg.
2017. ápr. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!