Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egyes orchidea fajták jól...

Egyes orchidea fajták jól érzik magukat virágföldben?

Figyelt kérdés
Sokszor láttam már orchideákat rendes virágföldbe ültetve, melyek évek óta gyönyörűek és állandóan virágoznak. Orchideaföldbe ültetett orchideák nem ilyen gyönyörűek, mégis miért van ez?

2017. márc. 16. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyanok is vannak amiket kilehet ültetni a kertbe.Az orchideáknál fontos,h jó helyen legyenek.De az is lehet,h ami virágföldbe van azt tápozzák és azért szebb.
2017. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mérsékelt égövi orchideák, pl. a nálunk is őshonos kosborfélék normál talajban élnek. A virágüzletekben árusított trópusi/féltrópusi fajták, különösen amelyeknek vastag léggyökerei vannak és fák ágvilláiban élnek, azok csak laza, vízáteresztő közegben maradnak meg. A kereskedelemben kapható virágföldek egymástól nagyon eltérő összetételűek, még ha ránézésre hasonlónak is tűnnek.
2017. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Többek között lepkeorchideával is találkoztam már. Tápozva meg soha sem voltak. Ezért nem is értem. Hogyan lehet olyan gyönyörű, ha mindenki más azt mondja, hogy virágföldben mefulladnak.
2017. márc. 16. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!