Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez milyen ötlet?

Ez milyen ötlet?

Figyelt kérdés
Az északi ablakomba szeretnék ültetni lestyánt, mentát és citromfüvet. Cserépbe lennének, napos, de nem túl napos helyen. Ha nem lenne elég napos átraknám jobb helyre. Nem nagyon értek az egészhez, néha kevernék a földhöz virágföldet meg van itthol általános tápoldat. Hogy érdemes, vettem magot azt elültetni, vagy venni OBI-ban cserepes mentátés citromfüvet? (Lestyán nincs) Mennyi idő alatt lehet belőle teát főzni? Hogy kell metszeni?
2017. márc. 16. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb,ha veszel egy kifejlett növényt.Vagy,ha valakitől tudsz szerezni hajtást az is jó.Nekem csak kint a kertbe van,ha jól érzik magukat,akkor gyorsan nőnek.Van,h innét-onnét lecsípek néhány levelet,de van,h levágok egy szárat és arról szedem le.Van olyan fajta aminél,ha a levelet szedem le a helyén új hajtás jön.Ősszel meg valamikor nyár közepén tövig visszaszoktam vágni,de nem tudom,h cserepes növénynél ez mennyire lenne jó.De biztos elég,ha évente átülteted és,akkor kap friss földet meg,ha kell nagyobb cserepet.A tápozást nem ajánlom mivel,h teát akarsz főzni belőle.Lestyánt nem tudom mennyire lehet lakásba termeszteni,de elég nagyra megnő.Lehet a földön egy jó nayg cserépbe jól érezné magát.
2017. márc. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Meglepődtem, hogy lestyánt és citromfüvet cserépbe akarsz ültetni. Nálunk a kertben vannak és nagyobbra nőnek annál, semhogy cserépben el tudnám őket képzelni. Legföljebb akkorában, amekkorába fikuszokat szokás tenni - de azt meg garantáltan senki nem teszi ablakba. ;-)

A citromfű mediterrán növény, tehát az északi oldalt eleve nem javaslom neki. Nagyon nehezen kel, nálunk konkrétan egyáltalán nem kelt ki magról, ezért másodszorra palántát ültettünk. Az szép bokorrá nőtt. Ősszel le szoktam vágni tövig.

A lestyán inkább kedveli a félárnyékos helyeket. Nálunk pl. egy kisebb fa alatt van. Az is simán meg tud nőni (ha jól érzi magát) 1 méter magas bokorrá. Sok tennivaló nincs vele, ősszel le szoktam vágni azt is tövig.

A menta kisebb, azt el tudom képzelni cserépben. Nálunk az is a kertben, a fű között nő. Tapasztalatom szerint elvan teljesen napos helyen és szőlőkordon árnyékában is. Ha lenyírjuk a fűnyíráskor, simán újranő, tehát szívós, igénytelen növény. Tápoldatozni, műtrágyázni nem szoktuk, sőt a tarackfű sem nyomja el.

2017. márc. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekünk a kertben nem megoldható, a föld gyökeres a sok fától és pangó víz van egy eső után, nyáron feltörik. És teli van árnyékkal. Lenne egy terület ahova tudnám tenni a kertbe, nyugati oldal, elég napos. Nem kicsi szerépbe szeretném ültetni, egy A/4 es laphoz hasonlíthatnám a területét. Sokszor használnánk mivel gyakori nálunk a leves, tea amibe jók lennének. Szerintem veszünk kész növényt a Praktikerbe átültetem azt. A lestyánt meg próba szerencse. Köszi a válaszokat!
2017. márc. 17. 13:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan menták amik szeretik a vizes talajokat és nem is megy mélyre a gyökerük úgy,h akár a fák között is megélnének.De az a cserép méret amit írtál elég nagy két növénynek.Ha folymatosan használsz belőlük úgysem nőnek meg nagyra.
2017. márc. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Egy A4es cserépbe 1 növény lenne :) Gonosz dolog őket túlcsúfolni:)
2017. márc. 17. 21:01
 6/8 A kérdező kommentje:
Újra itt vagyok, el lett ma ültetve a lestyán és a citromfű egy elég magy cserépbe napos helyre:) Jól meglocsoltam, most már csak várni kell. Ha kicsi lesz a cserép mikor kéne átültetni?
2017. márc. 25. 15:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Valamikor ősszel vagy,ha nagyon nem jó neki akkor előbb is.De az jutott eszembe,h cseréppel együtt is kirakhatod a kertbe vagy,ha van terasz akkor oda.
2017. márc. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kertben vannak cserepestűl, de akkor majd ősszel átrakom őket egyegy nagyobb cserépbe:)
2017. márc. 25. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!