Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szép napot! Kíváncsi volnék,...

Csándor kérdése:

Szép napot! Kíváncsi volnék, hogy a változik - e az " "idő" múlásával " A Föld gravitációs ereje / mezője / . Vagy tere. ( . Vagymittudomén)? Csökken vagy nő vagy állandó?

Figyelt kérdés
" Ha Igen " .... ! Akkor arra volnék kíváncsi, hogy " Mennyit " és mennyi " idő " alatt ?
2016. jan. 4. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, változik, úgy tudom végeztek is már egy csomó számítást erre vonatkozóan, mérések, korábbi megfigyelések alapján. A változás viszonylag lassú, és a pólusok vándorlásában jelentkezik "szemléletesen". Amit még emlegetni szoktak, az a mágneses pólusváltás (ami állítólag már többször meg is történt a Föld életében), ha erre rákeresel, akkor szerintem sok hasznos dolgot megtalálhatsz.
2016. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elso, amit te irsz az a magneses ter, es a ketto nem egyenlo! A megneses ter valtozik, nem egy fix valami, mozog, erosodik, gyengul.


A Fold gravitacios tere mondhatjuk, hogy nem valtozik. A gravitacios ter csak akkor valtozik, ha a test tomege valtozik. A Foldre hullik mindenfele por es apro kovek, de ennek az anyagnak a mennyisege annyira elhanyagolhato a bolygo tomegehez kepest, hogy maximum megemletni lehet, de ennyi.

2016. jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gravitációs tér változik, ha tömegeloszlás változik. A Föld tömegeloszlása márpedig változik, igaz nem túl számottevő mértékben, és igencsak lassan (de a tömegnövekedésnél nagyságrendekkel lényegesebben és gyorsabban.) Például gravitációs mérésekkel szoktak érceket és ásványkincseket keresni és találni is, már pedig tudjuk, hogy azok a földtörténet során nem mindig ott voltak, ahol most.


Távolról nézve, ha a Föld pontszerűnek tekinthető, igaz az, hogy csak a tömegnövekedés befolyásolja a gravitációs mezőt, ilyen szempontból igaza van a 10:26-osnak, és ez azt is jelenti, hogy a nagysága lényegében állandó. Amit én az előző bekezdésben próbáltam mondani, hogy az alakja változik.


> „Vagymittudomén)?”

A mező és a tér ugyanaz, azokat nyugodtan cserélgetheted egymással, az erő egy kicsit más, szóval azzal óvatosabban. (Amúgy a kérdésben a három közül bármelyik elmegy.)

2016. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!