Kezdőoldal » Otthon » Kert » Zárd kert Szőlőt érdemes...

Zárd kert Szőlőt érdemes volna venni? 600. 000FT

Figyelt kérdés
Netten találtam itt a közelbe egy eladót szőlőt 949 m2, érdemes volna megvenni? Lehetne belőle egy kis pénzt csinálni?

2017. márc. 18. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most aztán jól meghatároztad,az ország melyik részén vennél szőlőt .
2017. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, lehet egy pici pénzt csinálni rengeteg munkával.
2017. márc. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt vesszük megéri szőlőt tartani nekem a kertben 6 hektó szokott összejönni 400 ért el lehetne adni ha apám meg nem inná mind. Az 240 ezer lenne olyan 30-40 ezer ráfordítással. 300 négyszögöl . De sok munka sok permetezés és piac is kell a bornak. Nem egyszerű. Lehet 10 év alatt se hozza vissza az árát. Persze pince és hordó vagy ballonok kellenek. Ha nem iszol ne kinlódj vele. Nagyapámtól örököltem a szőlőt hordókat prést így van nekem. A szőlőket cserélgetem pótolom. Nem tudom vissza hozná e vagy mikor az árát. Persze ha a fater nem inná meg se biztos hogy el tudnám adni . És ott marad a nyakamon.
2017. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hobbinak sok, haszonhoz kevés.


Ha összeszámolod a kölétségeket és számolsz mundjuk 400Ft-os órabérrel a munkára, és szőlő formában adod el, akkor talán ki tudod hozni nullára és optimista voltam.


Nálunk a szőlőt 150Ft felett nem lehet eladni, inkább 100-120/kg, a bort már el lehetne, ha lenne annyi májas ismerős.

Viszont elég egy "jóakaró", aki küld egy NAV-os vevőt.

(Legálisan eladni a bort megint csak ráfizetéssel lehet ilyen kicsiben.)

2017. márc. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké akkor nem foglalkozok ilyesmivel! :) Nem vagyok alkoholista amúgy. Egyetlen dolog amit meg tudok inni az a házi pálinka. De abból is elég nekem 1 évbe egyszer. hehe
2017. márc. 19. 17:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol lehet ez a 600.000-s, ahol nekem van földem, 60-ért adnak nagyon szép, karbantartott zártkerti szőlőket. Mondjuk, elég elvadult rész, sok elhanyagolt kert között.

Aki dolgozza, az a haszonért dolgozza. A saját munkabére a haszna, plusz még egy kicsi.

2017. márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ment privát. Ott elküldöm a linkjét.
2017. márc. 19. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!