Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik láncfürészt érdemes...

Melyik láncfürészt érdemes venni tapasztalatok?

Figyelt kérdés
[link] vagy husqvarna 236 esetleg valakinek tapasztalat évi 50q fát szeretnék vele vágni!
2017. márc. 19. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy Einthell és egy Husqvarna láncfűrész összehasonlítani körülbelül olyan, mintha egy Trabantot és egy Aston Martint hasonlítanál.


A Husqvarna a Sthill ellenfele.

2017. márc. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Még a Husqvarna 236 se elég erős neked. Maga a gyártó is azt írja, hogy "gallyazási, könnyebb fűrészelési és hobbi munkákhoz kiválóan megfelelő láncfűrész".

Neked 100 E feletti fűrészre van szükséged. Na jó, persze ezek is kibírnak 2-3 évet, de 20-at nem.

2017. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha a husqvarna 236 csak galyazásra való ,akkor elég silány anyagbol készithetik. 60 ezerért galyazni baltával ,meg kézi fürészel szoktam ,elég luxus lenne 60 ezres fürészel galyazni, a kinai gagyi gépek is, simán összevágnak évi 50 mázsát szerintem.Egy Partner 738-asom volt eddig, 38 köbcentis ,és gond nélkül öszevágtam vele ,évi 50 mázsát ,nem galyat ,hanem tölgy csontszáraz fát.
2017. márc. 19. 21:11
 4/10 A kérdező kommentje:
Az elsőnek irnámláttunk már luxusautot utszélen!
2017. márc. 19. 21:14
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha az a Partner annyira jó lett volna nem keresgélnél mást. Hiába erőlködsz ezek a gépek nem 50 mázsa fákra lettek kitalálva. Megveszed 4-5 -év mulva a Husqvarna is szétesik mert 50 mázsa fa nem gajjazás. Ilyen munkákra 130-150 ezres gépek valók.
2017. márc. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy vettem egy kínai gépet utána egy 60- ezres hobbi Makitát mindkettő szét ment. A Makita 4-5 évig húzta. A kettő árából plusz a szervizek alkatrészek bőven kijött volna ha röktön egy jót veszek. Vettem is de előbb megfozettem a tanulópénzt.
2017. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem Husqvarna 236 van. Imádom, de én arra használom, amire való, gallyazásra, kerti növényzet ápolására. Imádom. azért választottam ezt a stihl-lel szemben, mert alacsonyabb a rezonanciája munka közben. De évi 50q fára már én is nagyobbat vennék.
2017. márc. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5 -ösnek A partner gépem még valamikor 35 000ft volt,kis hobbigép kibirt ,évi 50 mázsa fa vágásával, 5 évet, igy gondoltam a nagyratartot husqvarna, ami ugyanolyan hobbifürész 60 000-ért hátha többet bir, de ezek szerint ,csak a nevét kel megfizetni ,akkor inkább veszek ujra partnert 35-ért ,az is elmegy 5 évet ,mint a husqvarna,és nemkerül dúplájába enyit a hires husi, meg sthil gépekröl, ja hogy vegyek 150 000-ért husit, mert az birja, igen abbol veszek 5 partnert és az 25 év akkor melyik is éri meg jobban ?
2017. márc. 20. 20:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát természetesen a Husqvarna. Egyszer megveszed 150 _ért és megy a végtelenségig ha vigyázol rá. Vagy veszel 5 olcsót és javítgatod szervizelteted. Összességében többre jössz ki. Mondom én is vettem kis Makitát tüzifavágásra. 5 évet bírt vittem vagy 3-4 ször szervízbe , megevett 6 csillagkereket ami nem olcsó. A túlmelegedéstől mert nem bírta a terhelést tönkre ment a gyújtótekercs ami 20 ezer volt. Végén benne volt százezerbe. Plusz a sok ideg , és a munka se haladt már az utolsó két szezonba vele. Előtte 30 ért vettem kínait. A lényeg vettem utánzk akciósan egy Hus. 450 e-t akkor 134 ezerért. A 4. szezont kezdem vele 15 erdei köb fának állok neki nemsokára. Két nap megvan. Még a gyertyát se vettem ki belőle soha.
2017. márc. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Husqvarna ajnlott. Az Einhell egy kinai gagyi fűrész. Ezekkel a 40 köbcenti alatti gépekkel is össze lehet ágni évi 40q fát, csak több időbe és energiába telik, de nem vészes. Próblj ki egy 60ccm körüli gépet és rájössz mi a különbség, mennyivel gyorsabb és könnyebb vele dolgoni.
2017. ápr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!