Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ennek a három szobanövénynek...

Ennek a három szobanövénynek mi a pontos neve?

Figyelt kérdés

Szomszédom költözik el és ezeket odaadta nekem. Szeretném felkutatni őket a gondozásuk miatt.


[link]


[link]


[link]


A második úgy látom orchidea, amit szét kellene ültetni, de amíg nem tudom pontosan mivel van dolgom, addig hagyom így. Pálma is elférne egy nagyobb cserépben.



2017. márc. 24. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első datolyapálmának tűnik.

A harmadik lehet valami bromélia féle, de így képről nehéz megmondani. Tölcséres a közepe (ha vizet öntessz bele, megáll benne)?

A másodikat sajnos nem tudom.

2017. márc. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö valószínüleg datolyapálma, átültetheted nagyobb cserépbe, de az alul lévö gyökereket nem szabad levágni, mert akkor elpusztul


A második vagy Oncidium vagy Miltonia - csak virágzáskor lehet egyértelmüen megmondani. Szétültetni nem szabad, csak nagyobb cserépbe tenni (és feltétlen orchideaközegbe)


A harmadik nem bromélia, hanem Clivia, de most nagyon megnyúlt, sokkal világosabb és hüvösebb hely kellene neki télre, nyáron - megfelelöen kiszoktatva - a teljes napot szereti (Dél-Afrikából származik), de elég sok vizet igényel.

2017. márc. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első valóban datolyapálma. Nem lakásba való, mert túl nagyra nő, kiszorítja az embert lakásból és a levélvégek szúrnak. Akár tűző napon is tartható, de sok vizet igényel ilyenkor. Télen hűvösebb helyen kell tartani, inkább 15°C körül, de nagyon világos helyen és kevés vizet kíván, különben csúnyán megnyúlt levelei lesznek. A második valóban valamilyen bulbás orchidea, így ránézésre nemigen dönthető el a pontosabb hovatartozása. Inkább keleti fekvésű ablakba való, ahol nem kap tűző napot. Nem kell átültetni, ezek szeretik, ha zsúfoltan vannak egymás mellett a laza, vízáteresztő közegben. A közeg legyen kissé nedves, de ne álljon alatta a víz. A harmadik az egy Clivia (talán a miniata), de valószínűleg nem kapott elegendő fényt, mert megnyúltak a levelei és elég halványak. Sok fényt kíván, de tűző napot nem kedvel. Nyáron bátran lehet locsolni, de a hőmérséklet csökkenésével kissé ki is száradhat a közege. Télen világos, de hűvös helyen kell tartani (10+15°C) inkább szárazon, legfeljebb, ha sárgulnak-száradnak a külső levelei, akkor egy kis vizet kaphat. Ha télen kellően alacsony hőmérsékleten van tartva, akkor tavasszal március-áprilisban a belső levelek között megjelenik a virágszár, amin sok narancsszínű tölcséres virágot hoz. Gyökerei vastag, féregszerűek, tárolják a nedvességet, ezért bírja az időszakos kiszáradást. A közegben levő központi hajtásrészről rendszeresen hoz sarjakat, amelyek leválaszthatók, ha már van saját gyökerük.
2017. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A harmadikra én is azt hittem, hogy bromélia, de a cliviára, így képek alapján, tényleg jobban hasonlít. A pálma meg akkor mehet ki a szabadba. Azt hiszem a másik szomszédomnak is ilyen pálmái vannak a kertjében, csak azok jóval nagyobbak. Majd ellesem, hogy hogyan gondozza őket, mert neki nagyon szépen néznek ki. Az orchideát meg egy kicsivel nagyobb cserépbe teszem akkor így együtt.
2017. márc. 24. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!