Kezdőoldal » Otthon » Kert » Turkesztáni szil kiirtása?...

Turkesztáni szil kiirtása? Sztetek elég, ha talajszint alatt kivágom? Vagy újrahajt? Adjak neki Glialkát?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 6. 13:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Lemaradtál róla, már 3 hete levágtuk. :)
2017. ápr. 12. 13:17
 12/13 anonim ***** válasza:

Üdv.

Látom nem csak nekem gond ez csodasövény. Sajnos én is vettem belölle. Első 1-2 évben úgy tünt megsem marad. De aztán eröre kapott és most ki irthatatlan. A kerités mellett van. Átnött az utca felé a járda alatt és már ott is kezd feljönni. Bejutott még a vízóra aknába is. Kérdeztem az eladót hogyan lehet ki irtani. Elmondta,hoy a gyökere lemegy akár másfél méter mélyre is és ott terjed odlal irányba. A gyomirtó kevés neki önmagában. ledobja a leveleit de aztán újra kihajt. A tövét körbe kell ásni és amilyen mélyen csak lehet kikell vágni majd visszatemetni. Még nem próbáltam de szerintem a legjobb géppel gyökerestül kiásni.

Ez a sövény egy átverés. Úgyenis ez nem sövény hanem fa.Csak úgye állandóan nyirva van és nem tud megnöni. De ha nem kezelik akár 40 méter magas fának is megtud nőni. És ahogy elöttem is leirták. Ha bokáig vissza vágom, kap egy kis esőt majd napsütést és 1 hónap múlva ugy néz ki mintha megse lett volna nyirva. Nem ajánlom senkinek hogy ilyent ültessen. Ha valaki ilyent ültet nincs kiszállás a mókus kerékből. Folyamtosan nyirni kell de még ugy is egyre gyakrabban. Egyszer kétszer kimarad egy nyirás és nem lehet birni vele. Hiába van meghagyva magasra, nem fog megállni 4 méternél. A közelben pedig mindent tönkretesz a gyökere. Átfúrja magát a ház alapzatán, átmegy a betonon is. Átsző mindent a pókháló szerü gyökere. Ráadásul bár nem nagyo nszok beteg enni de egy fajta betegséget könnyen elkap. A levelén szőrős gubacs szerü pelyhes golyók lesznek amikben levél tetü szerü valamik vannak ami ellen szintén nem nagyon lehet védekezni csak a nyirással.

Nem ér ennyit az egész. Nagyon nehéz és költséges megszabadulni tőle. Én már filoztam azon is feljelentem az eladót,de még egyenlőre nem tettem meg.

2020. júl. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Amúgy nem létezik olyan taxon, hogy turkesztáni szil. A szibériai szilnek egy másodlagos alak vagy változat taxonja. Ez egy fa. A sövény dolog egy német csávótól ered, aki elültetett egy turkesztáni völgyből kapott magot, ami nem úgy nőtt neki, mint egy tipikus fa. Elnevezte turkesztáni szilfa fajnak, amire aztán a szakma közölte vele, hogy fenéket, ez a szibériai szil eltérő habitussal növő változata. Természetben is előfordul.


Ettől még az elnevezés a kereskedelmi kertészetben elterjedt. A természetben más közép-ázsiai szilfajok is eljátsszák a sűrűn elágazó növekedést, erre is szokás lett az elnevezést alkalmazni.

A szívás valahol 5-10 év elteltével realizálódik.


Habár megy gőzerővel a sövénynek tenyésztés, vagy eladás, a genetikát azért nem olyan könnyű megb...hackelni, ám mivel lett rá gerjesztett kereslet, komolyabb ok viszont nincs a faj kinemesítésre, a kertészet eladja a beszerzett szilt csodasövénynek, aztán lesz, ami lesz. Amire számítani kell, a hajtás simán elkezd faként nőni, aztán jön az anyázás, hogy ez nem akar sövény lenni. Nem is az. Ellenben derék fához méltóan kezd bazi nagy lenni. Nyilván nyiszálgatással lehet kényszeríteni a növekedését, elvileg a metszést jól tűri, ezért szokták alkalmazni sövényként ültetve, de ez melós feladat, a törzse megvastagszik, attól ez még fa marad, ha hadják megy amerre lát...

márc. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!