Kezdőoldal » Otthon » Kert » Smaragd tuják barnulása...

Smaragd tuják barnulása természetes folyamat is lehet vagy mindenképpen kártevő?

Figyelt kérdés

Van pár smaragd tujánk 3 éve ültettük őket. Szépen nőnek, évről évre néha volt rajtuk egykét barnult levél, nem foglalkoztam vele, idén is gyönyörűek.

Viszont most olvastam hogy van valami kártevő ami kiírtja a tujákat tömegestül, és le kell vágni a barna ágakat.

Szépen megnéztem belül a tujámat, hát úgy néz ki a dolog, hogy a kis piramis alakjából felülről a közepéig full zöld, de a közepétől lefele egész az aljáig barnulnak az ágat, de csak középen (egyenlőre) kívülről ez nem látszik...ahog hozzá érek ezekhez a barna ágakhoz szinte maguktól lehullanak mint mikor a fák lombkoronája hullik..

a kérdésem, hogy ez egy természetes barnulási/levélváltási folyamat, vagy mindenképp betegségtől barnul? És ha attól, akkor gyakorlatilag teljesen meg kellene alul kopasztanom a tujám...nem fog akkor elfagyni?


2015. nov. 1. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Most valami gombabetegégről írnak, de ellene lehet permetezni. Viszont a kellő vízellátásról is kellene gondoskodni, mert vízigényesek és gyakran a kiszáradás a gond.
2015. nov. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mindennap ontozve voltak furt kut van.
2015. nov. 1. 14:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Gombásodás, a megbarnult ágakat le kell szedni KESZTYŰVEL! és utána permetezni. Hermész boltokban kapható a szer és ott meg is tudják mondani, hogyan, mivel permetezd.
2015. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem rég olvastam egyújonnan be települt rovarról ami itt nem volt jellemzõ demivel melegedik az éghajlat itt is elszaporodtak. Teljesen kiírtja a tujákat
2015. nov. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A belső levelek nem kapnak fényt, ezért idővel elbarnulnak, lehullanak. Elképzelhető, hogy erről van szó nálad.


Kizárt dolog, hogy nem frissen ültetett tuját, ami nem sívó homokon van, ilyenkor, ennyi eső után érdemes legyen öntözni, a gyökerek szintjén most nagy ragacs van.

A belső rész barnulását a nyári kiszáradáson kívül a túlöntözés vagy túlműtrágyázás vagy főút melletti füstös hely is fokozhatja.

2015. nov. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
trágyát nem kaptak, 3 éve lettek ültetve, nyáron öntöztem minden nap, most egy hónapja nem öntözöm mivel folyton vizes a talaj. köszönöm a segítséget, akkor bízom benne hogy csak a fény hiány...mivel csak belül barnul, ebben reménykedem.
2015. nov. 3. 09:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kicsit is kötött a talajod, akkor a napi öntözés nagyon durva dolog, simán okozhatja a barnulást, részleges gyökérpusztulás miatt.
2015. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!