Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az utcáról szedtem össze...

Az utcáról szedtem össze friss ló trágyát, pontosan hogy kell felhasználni a növényeimhez?

Figyelt kérdés

Az utcánkban földt van, néha megy el előttünk lovaskocsi, és most pottyantott is a ló. :)

Mivel nagyon szeretek kertészkedni, és törekszem is a természetes megoldásokra, összeszedtem a trágyát.

De pontosan mihez kezdjek vele? Várjak vele v most ássam le valahova? Esetleg keverjem vmivel?

Komposztom van és most csalánt is áztatok zöldtrágyának, de trágyát még nem használtam.


2017. ápr. 7. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Add nekem! Vili a veréb :)
2017. ápr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
A lós.ar ,ló sza.t sem ér .Felénk még ugy sem kell,ha oda szállítanák .Ennél silányabb természetes trágya,talán nem is létezik .Tapasztalat .Befekteted a sok munkát ,időded,és egyátalán nem az lesz,mint amit vársz .
2017. ápr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A férjem egyenesen lesi a lovak fenekét és úgy örül a trágyának, mint valami értékes ajándéknak! :)

De csodálatosak is a növényei, a gyümölcsfáktól kezdve a kultúrnövényekig.

Neki ez a hobbija, szenvedélye.

Ő a lótrágyát beteszi egy vödör vízbe, amikor teljesen szétesett, megkeveri és ezzel locsolja a növényeket.

2017. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A friss trágyát áztatja? Kb mennyi ideig?


Előző: ez az időbefektetés nem a munkaidőmben történik, amikor határidőre konkrét eredményt kell felmutatnom.

Ha rászánom az időt, azt hobbiból teszem, mert szívesen csinálom. Valamit biztosan ér ez a trágya, hiszen a ló is növényeket eszik, mint a szarvasmarha.

2017. ápr. 7. 19:00
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Az igaz,hogy növényt eszik,de nézzed meg a kettő közötti különbséget .Ha már annyira kertészkedsz,vegyél zsákos marha trágyát . Ne ölj abba időt fáradságot,ami nem fog megtérülni

A telkünk előtt bérlovak voltak tartva .Rengeteget szedtem össze utánuk .Sajnos nagyon felesleges volt.

Egyik családtagom után futóval hordta az istállótól a fóliájába .Ő is befürdött vele .

Amit előzőleg irtak,az talán csoda lós.ar lehet .

Szerez egy vödör tyúktrágyát,az majd megmutatja mit tud .

2017. ápr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy pont ugyanolyan jó, de hogy annyira rossz lenne, az biztosan nem igaz.


Nem tudok zsákos marhatrágyát szerezni.

Vidéken lakom, nő vagyok, nincs kocsim, nem tudok 50-100 kilós zsákot hazacipelni a városból.


Mióta kiírtam a kérdést, olvastam a témában. Igaz, hogy írják, hogy gyengébb, de nem haszontalan.

Ennyire durván csak te vagy ellene, más kérdésnél is felismertem a válaszodat.

Attól még, hogy nem csodaszer, igenis van benne tápanyag és megéri használni, nem ipari mennyiségben termesztek semmit, és időm meg van bőven.

2017. ápr. 7. 19:48
 7/14 anonim ***** válasza:

Frissen semmihez nem szabad használni, semmilyen sz@rt.

A trágya attól használható, hogy a mikroorganizmusok lebontották, és teljesen földszerűvé vált, olyan, mint a virágföld. Frissen éget, ha gyökér közelébe kerül, és ideiglenesen kivonja a nitrogént a talajból.

Na persze, amit egy ló egyszerre kiadagol, az nagyjából semmi, azaz ha elásod a kertedbe mondjuk a fák alá, akkor teljesen mindegy, hogy csináltad-e vagy nem, akár frissen, akár éretten ásol el ennyi trágyát.

1 m2-re, ha minden évben trágyázzák, akkor is kell legalább 5 l érett trágya, azaz egy ló egyszeri adagjának többszöröse.

Amúgy a lótrágya is jó, ha nem is annyira, mint a marhatrágya.

Keress egy állattartót, aztán beszéld meg vele, hogy ősszel hozzon pár utánfutóval (vagy lovaskocsival), aztán azt ásd be.

2017. ápr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Kifaggattam a férjemet pontosan.

Tehát, a friss trágyát ki kell szárítani (kb. 2 hét)

utána teszi vízbe és oldja fel, ez is kb. 10 nap-2 hét.

És utána már lehet vele locsolni.

Ezt állítólag már az öregapja is így csinálta.

A friss trágya állítólag kiégeti a növényt.

Nem tudom, hogy mennyi a haszna, ő hisz benne és a növényei is nagyon szépek egészségesek.


Kedves 5-ös válaszoló!

A tyúktrágya csak a meszes földet kedvelő növényeknek való, a savas földet igénylőknek (pl. magnólia) kifejezetten káros.

2017. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves 3 as,köszönöm ,hogy ezt elmondtad.

Nem mai "paraszt gyerek " vagyok én már . Rég megjöttem onnét,hova talán még csak most indulsz .

2017. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A lótrágya nagyon alkalmas csiperke gomba termesztésre. Csinálj egy kis trágyadombot, vegyél egy-két fej jól kinyílt csiperkét és dobd rá.
2017. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!