Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ősszel ültetett futórózsa...

Ősszel ültetett futórózsa mikor lesz bimbós? Fog egyáltalán idén virágot hozni?

Figyelt kérdés

2 tövet vettem, szépen levelesednek, kb 80 centisek.

Mivel nem akartam egyformát, egy vöröset és egy sárgásat vettem, de most látszik igazán, hogy nem csak a virág színe fog eltérni.

Maga a szár, a levelek is teljesen máshogy néznek ki.

Az egyik zöld, a másik sötétlila szárú és levelű.

Lehet, hogy a lilás nem is futórózsa, mert elég tömzsi, masszív, a másikhoz képest.

Megmetszettem őket, és arra lennék kíváncsi, hogy egy ilyen magasságú rózsa fog-e már virágozni, és ha igen, kb mikor kell bimbót nevelnie?


2017. ápr. 8. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
alap esetbe lesz rajtuk virág és szép nagyok is lesznek nyárra
2017. ápr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt neked innét senki sem mondja meg.Egy újonnan ültetett virágtól ne azt várd ,mint ami évekkel ezelőtt ott lett volna .Egyenlőre annak örüljél ,hogy él a növény .
2017. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért egy általános infót bárki meg tud mondani, akinek van rózsája, hogy kb májusban vagy szeptemberben fog-e virágozni.......
2017. ápr. 8. 16:00
 4/10 anonim ***** válasza:

első vagyok. mint írtam alap esetbe lesz rajta virág!

Több féle rózsám van, futó is,kúszó is.... és mind1 volt,hogy ősszel vagy tavasszal ültettem őket,kb egész nyáron virágoztak a kúszó kivételével mert azok csak egyszer virágoznak.

2017. ápr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Május végétől vagy június elejétől szoktak a rózsák virágozni.

De ha ősszel ültetted, és 80 centis, akkor már elßasztad.

Vissza kellett volna vágni néhány rügyes méretre, hogy a zöld részek csak a gyökerekkel szinkronban növekedjenek, így szép, hosszú hajtások nőttek volna idén, jövőre meg már igazi futórózsának néztek volna ki.

Így túlterhelve virágozni fognak, nem túl szépen, és jövőre se lesznek sokkal nagyobbak, mint most, mert nem lesz energiájuk új hajtásokat fejleszteni.

2017. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Visszavágtam, mert nagyobb volt.

Márciusban metszettem.

MIndegy, mekkora tövet veszek, 10-20 centisre kell metszeni?

Akkor minek nevelik a kertészetekben, miért lehet nagyobbakat kapni?

2017. ápr. 8. 18:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, abból nem lehet baj, ha visszavágod.

Nagyobb konténerben több gyökér van, gyorsabb az eredés, erősebb az első évi növekedés, de akkor is csak egy kicsi edény méretű földet hálóznak be a gyökerek, nem több m2-t, mint fognak 2 év múlva.

Én amúgy egy 2-3 liter forma konténerre gondoltam a kérdés olvastakor.


Mert olyan nagy edényben voltak? Mekkorában? A vesszők mekkorák voltak, és hány darab?

2017. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jo meretu kontenerre gondoltal. 1 szal volt mindketto.
2017. ápr. 9. 08:06
 9/10 A kérdező kommentje:
Ahhoz kepest gondoltam nagynak, h ezek voltak kb egy meteresek, a gyokercsomagolt tő meg sokszor csak 10 centis.
2017. ápr. 9. 08:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak a gyökércsomagolt tő a 3 rügyből hajt 3 db fél méterest (jó esetben), ez meg a 3 rügyből hajtott volna 3 db 2 méterest, amiből meghagyhattál volna 2 db 1,5 m-est jövőre, és még úgy is hajtott volna új és erős hajtásokat.
2017. ápr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!