Kezdőoldal » Otthon » Kert » Amikor viasszal zárjuk le a...

Amikor viasszal zárjuk le a növényt a metszésnél (szaporításhoz), a forró gyertyaviaszt kell ráönteni? Nem égeti meg a növényt?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 14. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem ráöntöd, hanem belemártod. Vagyis, csak egy pillanatra éri a forróság, és a viasz csak éppenhogy folyik, vagyis nem túl forró.

A metszlap környéke úgyis elhal, tehát még az égetés se okozna kárt.

A rendes oltóviasz olvadáspontja alacsonyabb, mert pl. szőlő oltásánál a rügyet is leviaszolják, tehát ott fontos, hogy ne károsítson a viasz.

Gyökereztetésnél nem hinném, hogy sokat számít, viaszolod-e.

2017. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm.

csak még nem tudom, hogy mártom bele, először álló gyertyára gondoltam, hogy arról csepegtetek, majd teamécsest is olvastam. utóbbi sincs olyan széles, hogy bele tudjak mártani egy kb 5 centi széles növényt.

2017. ápr. 14. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha felolvasztanál gyertyát egy olyan méretű edénykébe amibe aztán bele tudod mártani?

Csak tipp, sosem csináltam.

2017. ápr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugye nem téveszted össze a sztearingyertyát a viasszal ? A kertészetben méhviasz-alapú kenőcsöt használnak.
2017. ápr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lecsöpögtetheted, folyathatod rajta, semmi baja sem lesz tőle a fának. Nem tud annyira átmelegedni, hogy problémát okozzon, mert a legbelső réteg, ami közvetlenül a fával érintkezik, gyorsan megszilárdul (ráfagy a fára), ami viszont már hőszigetelő rétegként védi a fát a többi viasz hőjével szemben.
2017. ápr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a # 3 írja, egy kis konzervdobozkában olvaszd meg.
2017. ápr. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jo otlet, koszonom.
2017. ápr. 15. 07:46
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet, h a kerteszetben mast hasznalnak, de otthoni korulmenyek kozott, 1 db novenyhez nem fogok speci cuccot venni. Es ugy latom, nem en vagyok az egyetlen, aki gyertyaval oldja meg.
2017. ápr. 15. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!