Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen benzines fűnyírót...

Milyen benzines fűnyírót vegyek 50000-70000ft között?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Einhell elektromosat használok. Kb 7 éve megvan. Az a baj vele,hogy frissen lett telepítve egy füves rész (kb. 250 m²). És a sűrű füvet már nem tudja rendesen levágni,elakad a fűdarálék a késnél. Illetve a fogantyú elvált a műanyag karosszériától.


Érdemes ilyen kategóriában vásárolni vagy maradjon a Stihl fűkasza? Azt azért nem szeretném,mert nem olyan szépen vág mint a fűnyíró. MTD gépekről olvastam,hogy nem jók. Esetleg Fieldmann vagy McCulloch? Makitának van ilyen árban jó gépe?

Városban van egy szerviz,ahová a Stihlt is visszük. Ott vannak használt fűnyírók. Esetleg ott egy jobb márkát venni olcsóbban?

Illetve egy utolsó kérdés. AL-KO tényleg olyan gyenge minőségű?

Amúgy nagyjából 500-600 m² az amit vágnia kell. És fűgyűjtős kell.


Válaszokat előre köszönöm!



#fűnyíró #MTD #benzines fűnyíró #Makita fűnyíró #Fieldmann fűnyíró
2017. ápr. 17. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Mtd-t ha ingyen adják se fogadd el. McCulloch bevállt én tavaj vettem. Mssszív strapabíró váz erős Biggs & Stratton motor. Nekem ez van : [link]
2017. ápr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kár,hogy nem fűgyűjtős.
2017. ápr. 17. 23:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Fűkasza inkább külső területekre jó, ahol a szépség annyira nem számít. Ha udvarban kell telepített pázsitot (füvet) vágnod, akkor ahhoz egyértelműen egy "tologatós" elektromos vagy benzines fűnyíró ajánlott.


Elektromos fűnyírók előnye, hogy szinte a világból kimennek, nagyon igénytelen jószágok. Csak ugye a "madzagot" állandóan vonszolni kell. Kertbe, ahol közel van konnektor, én az elektromos fűnyírót ajánlanám. Elektromosból nem is kell valami nagyon drágát venni, mert az olcsóbb változatok is teljesen jól működnek. Például egy ilyen teljesen jó oda Neked:


[link]


Nekünk is hasonló van, és már kb. 15 éve rendületlenül működik. A kerekeit, kapcsolóját, és a kést cseréltem eddig rajta. A kerekek elkopnak, szétdörzsölődnek, a kapcsoló karja 1-szer eltört, a kés pedig fogyóalkatrész.


Elektromos fűnyíró előnye még, hogy nem kell bele benzin, olaj, nem folyik belőle az olaj, ha beállítják a garázsba, akkor nem lesz tőle büdös, nem köpi be a gyertyát, nem füstöl stb. Hátránya, hogy van vezeték.


Egyébként ügyesen meg lehet tanulni, hogy az elektromos fűnyírónál a vezetéket mindig a fűnyíró ellentétes oldalán kell hagyni, mint amerre az ember halad a fűnyírással. Így nem gubancolódik össze és nem kerül a gép alá a vezeték. Mondjuk a fákra előszeretettel tekeredik fel mindig az a fránya "madzag".

2017. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!