Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fát ültessen az ember...

Milyen fát ültessen az ember kertes családi házas telekre?

Figyelt kérdés

Idővel családi házat építenénk a telekre, de addig is milyen fát lenne érdemes ültetni?


2 kisgyerek, 2 szülő. Átlag család. Fejér megye.



2017. ápr. 25. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ahova építeni akartok majd, oda semilyet, ne kelljen kínlódni a tuskó/gyökérzet kiszedegetésével.

Azon kívül annak függvénye mit szeretnétek a fától (teremjen valamit vagy legyen jó majd tüzelőnek) és mennyit tudtok vele foglalkozni.

2017. ápr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Így van, először is tudni kellene, hogy gyümölcs- vagy díszfát akarsz. Előbbi esetben metszéssel, permetezéssel hogy állsz? Utóbbi esetben örökzöld vagy lombhullató? És még vannak szempontok.
2017. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az előzőekben is írták, ez így szinte megválaszolhatatlan. Ismerni kell a telek méretét és a majdan az épület és a kerítés közti távolságot. Nagyobb termetű fát a kerítéstől és az épülettől is kellő távolságra kell ültetni, ami cseresznyefa és diófa esetén akár 6 méter is lehet. Lényeges a tájolás is, mert kifejezetten fényigényes fák árnyékban, északi kitettségben csak senyvednek.
2017. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Minden fát lehet kisebb méretekben is tartani.Nem kell azoknak a egekbe nyúlni .Metszésnél kell kialakitani a fák koronáit .

Egy biztos,nem diszfákat tartanék,és mennék a gyerekeknek a piacra gyümölcsért .A jó módúak ezt ugyan megtehetik .

Meg kell nézni milyen fák vannak a szomszédoknál,milyenek a biztos termők .

2017. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

gyümölcsfákra gondoltunk, közepes karbantartást igénylő, D-i fekvésre kerülnének, pár száz m2


Nagyon Köszi!

2017. ápr. 26. 06:59
 6/11 anonim ***** válasza:

A kajszibarack fák szeretnek hamar kihalni, szóval bár nem tudom hány év múlva építenétek... lehet pont ideális lenne 1-2 kajszi fa.

Meg ami hamar termőre fordul. Nálunk magról kelt korai cseresznye fa... Pár éve gyökeresedtek meg a magok, nem fűnyíróztam le, vigyáztam rá, és ma hatalmas magasak, idén először lesz rajta cseresznye, talán 1-2 kiló is ha jól láttam. :)


Szóval a helyedben hamar termőre forduló valamit kérnék a faiskolában... :D


Egyébként pedig ha ház is lesz, nem árt mellé a kertbe pár árnyat adó fa, szóval inkább azt tervezzétek meg, hova akarjátok a házat, és hova nem, és ahova nem, oda véglegesen ültessetek. A többi helyre esetleg lehet ideiglenesen.

2017. ápr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
végleges fákat keresünk :)
2017. ápr. 26. 09:37
 8/11 anonim ***** válasza:
A ház mellé én valami gyorsabban növő nem gyümölcsfát tennék, hogy lehessen alá az árnyékba kiülni. Jó pl. a szomorúfűz. Ami meg viszonylag kevés gondozást igénylő gyümölcsfa az többek között a szilva és a meggy meg a cseresznye. És amit legközelebb akarok ültetni: fanyarka!
2017. ápr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gyümölcsfából szerintem azt ültessetek, amit szerettek.

A szüleim kertje tele van almával, segítek is még mindig gondozni, de amikor velük laktam is utáltam csinálni, mert nem nagyon szeretem az almát. :)

A sajátnál még rendezés alatt van a telek, de barack, meggy, szilva lesz és nem 1-1 darab az is biztos.


A fa árnyékába kiülni tényleg jó nyáron, de én a szomorúfűz vagy a csavartfűz ültetését inkább meggondolnám, mert iszonyatos világot csinál a leveleivel. Amíg nem túl magas, addig csak a talajon, aztán ha túl közel sikerült ültetni a házhoz és megnő, akkor az ereszcsatornában is.

A szüleimnél japánakác volt az udvar közepén, az virágzás után hullatott iszonyat mennyiségű virágmaradványt és ősszel szinte egyszerre minden levelét, ami ugye előny - de az is nagyon takar, alatta még a fű sem szeret, minden elől felfogja a napot.

Én diót fogok ültetni átmeneti megoldásként (mármint nem annyira sűrű, megmarad alatta a fű és hasznos is), talán megélem mire rendes méretű fa lesz belőle.

2017. ápr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Füzet semmiképpen: rengeteg levelet hullajt, nem győzitek majd!


Nem értem a válaszolókat, miért ne lehetne gyümölcsfák árnyékában üldögélni ugyanúgy? Dupla haszon :)


Kérdező, óriásringlót javaslok, mellé egy szilvafát kedv szerint, hogy beporozzák egymást. Almát-körtét, nem túl kényes fajtákat. Barackot.

2017. ápr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!