Kezdőoldal » Otthon » Kert » Muskátlira almaecet?

Muskátlira almaecet?

Figyelt kérdés

Illetve különféle virágokra gondoltam. Kukacvirág, és fűszernövényekre.

Elsősorban megelőzésre használnám tetvek ellen, ha lehetséges és nem tesz kárt a növényekben.



2017. máj. 8. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézz utána a neten, hogy melyik növényed milyen talajt szeret.

Amelyik a meszes, vagy lúgost, az biztos, hogy megadja magát a savas almaecettől

Mondjuk én még ezt nem hallottam tetvek ellen ...

2017. máj. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel utána jártam, átolvastam több web-oldalt, de érdemleges választ nem kaptam. Ezért fordultam ehhez az oldalhoz.
2017. máj. 8. 17:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ecetet a gazakra szokták önteni, mert elégeti a gyökereit. tetvek ellen nem jó.
2017. máj. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az internet 90%-a ötletelés mostmár. Tele van a net ki nem próbált sütireceptekkel, és soha nem működő folteltávolító, meg biokertész tanácsokkal. Sok ember csak írni szeret, dolgozni és kipróbálni már nem. Csak kopizzák, az innen onnan összelopkodott "jótanácsokat", kontroll nélkül. Nem egyszer szó szerint van átvéve a szamárság tucatnyi helyre.

Levéltetvekre az ilyen bio oldalak a csalán levél "rothasztmányt" szokták javasolni. A léből kikrostályosodó oxálsav az, amit nem bírnak a tetvek (állítólag) de a növény még kibírja.

Az almaecetet nem javaslom, csak akkor, ha nagy ültetvényed van, és rászánsz belőle 100 tövet a kísérletezésre, és azt sem bánod, ha mind kipusztul a különböző koncentrációkban alkalmazott savtól. Vagy mert hatástalan, mind a 100 odavész a levéltetvek miatt.

2017. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!