Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertes házban élő vidékiek,...

Kertes házban élő vidékiek, akik 30+km-re laktok a munkahelytől, mennyi kellemetlenséget okoz ez nektek, közelebb költöznétek, vagy jó ez így?

Figyelt kérdés
Most készülök vidékre költözni és nem tudom milyen távolságra érdemes elszakadni megyeszékhelytől.

2017. máj. 26. 07:12
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Rengeteg mindentől függ. Ha kocsival jársz és nem kell máshoz igazodnod, akkor jó. Ha tömegközlekedéssel jársz és az sűrűn jár, akkor sem annyira gond. Ha ritkán, na az bosszantó tud lenni, főleg ha csúcsidőn kívül, vagy hétvégén alig jár.

Ha minden vacakért be kell járni a városba, az is kellemetlen. Ha kicsi gyerekek vannak és szintén a városba járnak suliba, az is bosszantó, mert vagy igazodsz hozzájuk és viszed őket kocsival, vagy tömegközlekednek veled együtt, vagy külön, ha nagyobbak. Ez gond szokott lenni, utálják a gyerekek.


Mérlegre kell tenni, hogy a nyugalom megéri-e a kényelmetlenségeket. Ja, és kiadás szempontjából sem mindegy, mert a bérlet és a benzin is pénzbe kerül.

2017. máj. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk elég faramuci helyzet lett. 3 hónapos volt a gyerek amikor megszűnt a munkahelyem,így probléma nem volt ezzel,mert kapásból bármihez tudtam volna igazodni. Városba laktuk albiba és a férjem egy köpésre dolgozott az albitól. 2 házat néztünk ki az egyik 12 km-re a várostól a másik 11km-re a megyeszékhelytől ami azt jelentette volna,hogy 62km-re laktunk volna férjem munkahelyétől. Én azt szerettem volna ami messzebb van mert sokkal jobban tetszett az a ház. Férjem végül azt mondta,hogy nem vállalja be a sok ingázást. Megvettük a közelebbi házat. Ez márciusba volt és szeptemberbe jött a parancs,hogy januártól a megyeszékhelyre helyezik át a férjemet. Ennek 7 éve. Előre nem tudtuk,de utólag okos az ember... fél évig ingázhatott volna napi 120km-et és utána csak napi 20-at. Hát jelenleg 7 éve napi 110km-et ingázik. Mondjuk szerencsére van úgy busz ahogy jó neki és szerencsére megyén belül ingyen buszozik. A remény kezd felcsillanni,hogy talán lehetősége lesz vissza jönni a városba,hogy ha a munkahelyén is engedélyezik.
2017. máj. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
30 km fél óra autóval. Bp-n belül is lazán elcseszhetsz ennyit tömegközlekedve. Sőt, még többet is.
2017. máj. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tény, költségek jobban érdekelnek mint az idő :)

Úgy vagyok vele, mivel nem vagyok törzsgyökeres városi, hogy szerintem az útiköltséget meg tudnám sporolni a kaján ha kertesházban lennék, csak nem tudom, milyen távolságba reális nézelődni, ezért érdekel tapasztaltabbak véleménye.

Amúgy télen autóval járnék, száraz időben robogó/bicikli ha olyan melóhelyem lesz, akkor cégesbusz. Asszonykámnak állja a 80% buszt a cég, nekem semmit, gyereknek meg csak olyab község jöhet szóba, ahol 4.ig legalább van helyi iskola.

2017. máj. 26. 11:02
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Én jelenleg 2x30 km-t ingázok. Tömegközlekedve nem egyszerű, de ez tényleg attól függ, hogy honnan hová megy az ember. Helyben van minden, kisváros, a gyerekek helyben járnak iskolába. Én pl őket nem mozgatnám, épp elég nekem a dugóban araszolni, őket már nem kínoznám vele. Mi is nagyvárosból költöztünk kisebbe, én semmi hátrányát nem látom.
2017. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Napi 2x45km-t ingázok autóval. Ha úgy jön ki a lépés, akkor együtt a férjemmel, ha nem úgy, akkor felváltva megyünk. Nem jó, nem szeretjük. Anyagi vonzata nem annyira gáz, mert szinte visszajon amit tankolunk. Ami miatt nem szeretjük:

- egy éve ingazunk, azóta 11 halálos baleset volt ezen a szakaszon

- férjemnek sokszor 14-16 órás éjszakás szolgálat után kell vezetni, érzi, hogy fáradt,

- fiunk óvodás, barmi rendezvény van, rohanni kell haza vagy el se tudunk menni rá

- reggel elsők között van az oviban

- férjemnek van, hogy hajnal 2-3-ra kell menni, és elmennek egy hétre a határra, így ő elmegy kocsival, én meg két átszállással busszal és vonattal (persze gyerekre reggel nagyszülők vigyáznak az oviig)


De nem így terveztük. Amikor megvettük a házat, már próbálkoztunk a kistesoval, csak nagyon lebetegedtem, így nem sikerült. De a sok tappenz miatt új munkahelyre se mehettem. Ha sikerül a baba, akkor közelebbi munkahelyre megyek. A férjem is munkát akart váltani, de amíg beteg voltam, addig nem mert. Most meg kivárunk, hogy mi lesz a munkahelyén.


Az idő amúgy nem zavar. Alig több mint fél óra, hallgatok zenét, relaxál. És előtte városon belül ennyit sétáltam a munkahelyemre, mert busz úgy lett volna, hogy lesétálok a 10 percre lévő buszmegállóba, 10 perc buszozás majd újabb 5 perc séta. Nah ez az 5 perc spórolás nekem nem ért meg havi 6 ezer ft-ot.

2017. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem semmi kellemetlenséggel nem jár. Nekekb 35 kilóméter a meló. Céges busz hoz visz.Aki a fővárosban lakik közelebb van de a forgalom miatt később ér haza. Nagy ház nagy kert nekem tökéletesen megfelel . A faluban van minden. Elég havi egyszer elmenni nagybevásárlásra a közeli városba. De ez is inkább csavargás nem szükséglet meglennénk nélküle
2017. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Mi Budapest közigazgatási határától 35 km-re, lakunk, de 50 km-es bérletet veszünk a zónázó vonatra, mert ennyire van a Keleti pályaudvar.

A zónázó vonattal otthonról 40 perc alatt vagyunk a város szívében és a költséget a munkahely fizeti.

Ellenben, ha kocsival megyünk, akkor Budapest határáig eljutni 30-35 perc, aztán Pesten az a maradék 15 km. még 1 óra, ha szerencsénk van, ha nincs, akkor 1,5 óra.

Reggel és este csúcsidőben, munkába menet és jövet egy katasztrófa kocsival, mi maradunk a zónázó vonatnál.

Mindketten hamarabb bent vagyunk a munkahelyen, mint amikor pestiként Budán dolgoztunk.

2017. máj. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem Székesfehérvár a világ közepe :) ide egyszerű bejutni mindig :)
2017. máj. 26. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!