Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a probléma és hogyan...

Mi lehet a probléma és hogyan oldhatom meg? Tegnap még jött a víz, ma már nem.

Figyelt kérdés
Vettünk egy házat, vele egy kutat. Az alap gyűrűs ásott kútba vertek még le egy 43mm átmérőjű csövet 12 méterre, ezen van egy norton fej és egy leállás szivattyúnak, a szivattyú előtt valami szelep. A vizet látom az 5-6-ik gyűrűnél. kb 4 éve használták utoljára öntözésre. Én tegnap raktam rá egy olcsó szivattyút kipróbálni (TIP.550W). A nortonnal felpumpálva jött szépen a víz a szivattyúból(10L/20sec). kb 1500 litert kiszivattyúztam nem volt gond, szép tiszta volt,pár szem homok látszott csak.Ha kikapcsolom akkor a vizet elengedi. Ma bekapcsoltam és folyton elengedi a vizet kb fél perc után. A nortonnal pumpálva láttam,hogy nagyon homokos, szemcsés a víz, valamint érezhetően nehezebben ment a pumpálás. Mit javasoltok?
2017. jún. 1. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyszerre ennyi vizet kiszivatni sok volta kútnak.A homok nagyon tudja a kutat,és szívattyút is kárositani .

Ha látod a vizet,akkor meg kellene mérni a benne lévő vizoszlop magasságát,és innét nyomatni fel,de nem egy mély kuti membránossal,mert az teljesen betesz a kútnak .

2017. jún. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A vert kutat nem lehet helyrehozni?
2017. jún. 1. 21:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Az olyan kutaknál nem vagyok járatos .
2017. jún. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm.
2017. jún. 1. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok vizet szívattál ki egyszerre, és jelenleg nem olyan gyors az utánpótlás. Hagyd a kutat egy ideig, és csak ha visszatért a víz, akkor próbálkozzál, de mindig csak kis mennyiséget szivass ki. Igazság szerint mérni kellene a kiszívott víz szintjét és, hogy a szint milyen gyorsan jön vissza. Idővel kialakulnak a járatok, merre megy a víz, és így javul az ellátása. Jelenleg hirtelen kiszívtad a vizet, a járatok meg beomlottak, tömődtek.

Membrános szivattyút ne igen használjál, a vibrációtól tömörödhet a homok.

2017. jún. 2. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. jún. 2. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!