Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mini kerti tó - béka?

Mini kerti tó - béka?

Figyelt kérdés
Csináltunk egy kerti tavat, bár csak nagy jóindulattal nevezhető annak, inkább mondanám méretes pocsolyának :) Ovális alakú, a hossza kb 2 m, szélessége 1,5. A mélysége kb 30 cm, sokkal mélyebbet akartunk, de nem tudunk lejjebb ásni, idáig is kínszenvedés volt, nagyon köves a talaj, 30 cm mélység alatt pedig csákány se meg semmi se tesz benne nagy kárt, ráadásul domboldalon van a kertünk. Na szóval ekkora. Lehet ezzel valamit kezdeni? Be tud állni az egyensúly ekkora vízben? Szűrőt nem szeretnénk, egy pici, napelemes csobogó lesz. Azt tudom, hogy áttelelni halak nem fognak ekkora vízben, de azért néhány növény mehet bele, ugye? Most van békalencsénk, meg nád a tó partján, de majd még beszerzünk úszógazokat is. Lesz egy tekink, neki gondolom elég ez is. Valamint a békakérdés: mi sokakkal ellentétben nagyon szeretnénk, ha beköltöznének a békák, imádjuk hallgatni a kuruttyolást, minél hangosabb annál jobb :) Reménykedhetünk benne, hogy beköltöznek maguktól, vagy nekik egy ekkora pocsolya nem pálya? Esetleg van valami módszer, amivel oda lehetne csalogatni őket? A közelben van egy patak.

2017. jún. 3. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha akarnak beköltöznek, ha nem, így marad... Ha van közelben természetes víz, előbb utóbb lesz teknős, béka is.
2017. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahol víz van, oda bemegy a béka ha van a közelben.

Vegyetek tavirózsát, az szép.

2017. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A tavirózsa megmarad ilyen pici vízben is? Szerintem is nagyon szép, csak azt olvastam, hogy annak legalább fél méter mélység kell.
2017. jún. 3. 11:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Mikor 33 éve megvettük a telket, a tetején volt egy agyagos árok, amiben nyáron is volt víz. Az egész nem volt 1 m2.

A lényeg, hogy tele volt vöröshasú unkákkal, szaporodtak is benne, meg kuruttyoltak nagy lendülettel. (Gyerekként nagy béka-fan voltam, imádtam figyelni őket.)

Pár év múlva aztán kiszáradt az árok egy aszályos nyáron, gondoltam, kiásom mélyebbre meg szélesebbre. Hát szépen kihajigáltam belőle az agyagot, és azóta elszökik belőle a víz, nincs béka...


A teknős kinyírja őket, nem?


A tavirózsa fajtafüggő. Én tudok olyanról, hogy egy elvágott vashordóban volt a tavirózsa télen-nyáron, és nem fagyott el évekig, pedig így ugye nem sok talajhőt kapott.

2017. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs kerti tavunk, de vannak békáink. :)


Egyszerű: búvóhely kell nekik!

Kövek, rések üregek... Szeretik a meleget, de nem a közvetlen napfényt, hanem valami forró alá bebújni, ahol árnyék van. Kertészkedés közben figyeltem meg ezeket.

Van egy alacsonyabb téglarakásunk, szeretnek aközött is bújócskázni, de ennek tetején van néhány tetőcserép. Múltkor odébb akartam vinni a cserepeket, és felemeltem a legfelsőt, és ott lapult alatt két nagy breki. :) Vissza is tettem nekik. :)

Tűzött ezerrel pláne arra a legfelső cserépre a nap, de ott voltak alatta! (Hát így pont két cserép közötti résekben...


Tehát letehetsz akár egy-két tetőcserepet, de úgyanígy a fejjel lefele fordított virágcserép is jó, ha van kis rés alatta bebújninak.

De hogy ne rondítsa el a cserép a kerted, tökéletes pár méretes szikladarab, ezt még a tó köré is teheted. De mindig úgy tedd le, hogy alul legyenek a horpadások, ha a tenyeredet be tudod alá csúsztatni, akkor a béka is el fog férni ott....

Nem muszáj a tó mellé, a fal mellett és bokrok/fák tövébe is mehet...

2017. jún. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és legyen mit enniük... Ha nem kibetonozott az egész udvar, hanem van fű, gaz, bármi, akkor nem lesz gond.
2017. jún. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Hát, remélem lesz brekink, egyelőre semmi. Van fű, mindenféle növény (és egy kis gaz is...) a kertben. De mondjuk nagy nyugi az nincs, az 5 éves fiam és a macska randalírozik kint folyamatosan. Közben eszembe jutott, hogy a macska meg a béka nem kompatibilisek talán? De macska szinte mindenhol van...

Jöhetnek még ötletek :)

2017. jún. 6. 10:52
 8/8 anonim ***** válasza:
40-50 m3 alatt szinte kizárt, hogy beálljon az egyensúly. Amit javasolni tudok, hogy hozass földet, és a részű egy részét teraszold ki. Úgy már megoldható a nagyobb tó kérdése.
2017. jún. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!