Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegy3k a kaktuszommal?

Mit tegy3k a kaktuszommal?

Figyelt kérdés
Pár hete kaptam egy bébi kaktuszt. Nagyon nagyon szeretem és épp a tul gondoskodasom miatt túl itattam. Mindig alulról tettem vízbe hogy majd felszív magának annyit amennyit kell, de tul sokat hagytam benne és elkezdet bebarnulni es ott az egyik tuskeje le is esett. Nem szeretnem megvágni. Van esely hogy magától meggyógyul?? Kitettem az ablakba a napra ahol eleg levegő van. Könyörgöm segítsetek

2017. jún. 5. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Első körben öntsd le róla ami víz még van rajta, de eleve jó ha olyan cserépben van, amiből elfolyik a víz.

Aztán hagyd csak a napon. Ez a legjobb , amit tehetsz, szikkadjon meg teljesen, ne öntözd!

Hátha nem ment még tönkre teljesen...


Ezek a kaktuszok, meg a pozsgás növények olyanok, hogy ritkán igényelnek vizet, azt magukban tárolják, nem kell mindig nedves földben állniuk....

Én sok pozsgás növényemet tettem régen tönkre, mert úgy gondoltam, jé milyen lédús növény, ennek sok víz kellhet.... de pont ellenkezőleg!


Volt nekem is kaktuszom, eleinte én is sokat féltettem, sokat öntöztem. MOndjuk nem annyira, hogy baja legyen. Éppen csak annyi baja lett, hogy emiatt nem virágzott.

Aztán amikor túl nagyok lettek, elegem lett belőlük, és kiraktam az udvarra, addig inkább lakásban volt, vagy védett helyen. Kint aztán sokszor el lett felejtve, alig öntöztem, ott volt a kánikulában, stb, és lám, elkezdett virágozni! Több telet is átvészelt kint, bár azt már eresz alatt, részben takarva. de az is idei nagy mínuszokat már nem bírta ki.... :) Szóval télire nem szabad kint felejteni. De tavaszól őszig tikkadhat odakint, az való neki.

2017. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!