Kezdőoldal » Otthon » Kert » A nyár végén, ősszel virágzó...

A nyár végén, ősszel virágzó évelő virágok ilyenkor már hajtanak?

Figyelt kérdés
2017. jún. 6. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Például, mire gondolsz?
2017. jún. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ásom a kertből a virághagymákat. Mivel nem én ültettem, teljesen ismeretlen terep. Vajon minden pihenő fázisban levő már visszahúzódott tavaszi, vagy lehet közte, ami ezután nyílik? Ha lehet, akkor ezeken már làtszik vmi? Köszi
2017. jún. 7. 09:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, hogy hagymások.

Az ezután virágzó hagymások elég ritkák. Konkrét fajra lehetne rákeresni, mert egyik így csinálja, másik úgy.

Nekem pl. van télálló amarilliszem, ami tavasszal kihajtja a leveleit, szép nagyra, mostanra kb. leszáradtak már, aztán nyáron egyszer csak a földből előjönnek a csupasz virágszárak, minden levél nélkül.

Annak pl. egész évben élénkek a gyökerei, a tavasszal virágzóknak viszont ilyenkorra már nagyjából elszáradtak. (Legalábbis, amiknek már leszáradtak a levelei.)

2017. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen!!
2017. jún. 7. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!