Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűnyíró gázkar utólag lehetség...

Fűnyíró gázkar utólag lehetséges, ha gyárilag csak egy fordulatos a motor?

Figyelt kérdés
A fűnyírómra szeretnék egy gázkart rakni. Eredetileg a motornak csak egy fordulaton jár. Ha kiveszem a regulátor rúgót a regulátor és ar ahova az csatlakozik, valahogy csatlakoztatom a gázbowdent, akkor az nem tesz kárt benne ha én szabályzom, és nem a gép?

2017. máj. 29. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogyan oldod meg, hogy terhelésre gázt adjon a regulátor, illetve a maximális fordulatszámot ne lépje túl a motor?

A kerti motorok többsége rendelkezik fix fordulatszámra beállított gázszektorral (ilyen a tied is), illetve szabályozható gázszektorral.

Inkább azt cseréld ki.

2017. máj. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mikor már sza..á kopott az Mtd thorx motor rövid idő alatt , simán dróttal oldottam meg fixre a nagyobb fordulatot. Darabig még haszmálható volt a gép.
2017. máj. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem véletlen, hogy a gyár állítja be a fordulatot. Ez úgy van jól kitalálva.(Amúgy biztonsági okból nem szabad szétpörgetni a masinát. Most hadd ne részletezzem)
2017. máj. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Nem véletlen, hogy a gyár állítja be a fordulatot. Ez úgy van jól kitalálva"


Na ja... Csak milyen szempontból jó?

Amikor megvettem a briggs motoros fűnyírómat, a használati leírásban az szerepelt hogy a fordulatszámot úgy állították be gyárilag, hogy az a legkevésbé legyen környezetterhelő.

Ez a gyakorlatban azt jelentette hogy olyan alacsony volt a fordulat hogy az első, ezzel a géppel végzett munámért szégyelltem elkérni a pénzt. Csak roncsolta a füvet, nem nyírta. Visszanézve szinte fehér volt a terület, nem zöld.

Mint mikor agyonra tompult késsel dolgozik a gép.


Gyorsan szereltem is rá egy gázszabályzót.

FONTOS, a regulátor rugót ne szedd ki, ne piszkáld!

Ha közvetlenül a pillangószelepre kötöd a bowdent, nem fog jól működni!

A rugó elvileg egy forgatható lemezhez van kötve, arra kell rákötni. (Hozzáteszem, hagyományos briggs motornál, 450-es széria)

2017. máj. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!