Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kukorica nemesítés folyamata...

Kukorica nemesítés folyamata hogyan történik?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem Debrecen mellett egy mezőgazdasági diákmunkára, de sajnos nem tudták elmagyarázni, hogy mit kell csinálni pontosabban? Valaki el tudja mondani? Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

2017. júl. 6. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

A tűző napon a földeken szedegetni a kukoricát.

Majd mindegyik fajtából csokrot készíteni és felcímkézni.

Ha szerencséd van, akkor bent lehetsz és a címkéket kell elkészítened vagy valami hasonló.

Ilyesmikre számíts.

2017. júl. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért ennél értelmesebb választ vártam.
2017. júl. 7. 06:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi is a problémád a válaszommal?


Én is csináltam ilyet 17 évesen.

A napon kellett rohadni 10 órát, a csicskamunkát kellett megcsinálni.

Nem tudom, te mire számítottál...

2017. júl. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb változat, hogy két kukorica fajtát ültetnek egymás mellé több sorban, és egy harmadik fajtát állítanak elő. Az egyik fajtát le kell címerezni. A tetején lévő címert ki kell tépni. Hogy melyik sorokat kell azt majd megmutatják.

Ami a munkával kapcsolatos vigyél magaddal világos színű hosszú ujjú inget és egy fejfedőt. A kukorica sorok között áll a levegő, száll a por és a zöld kukorica levele vágja a bőrt. Bár mennyire is izzadsz ne vedd le az inget. Ha nem így teszel zuhanyzáskor rá fogsz jönni.

2017. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy nemesítés vagy hibridkukorica előállítása fog majd történni. Nem mindegy. Úgy tűnik, aki neked mondta, az nem nagyon értett hozzá.

Szerintem az lesz, ami a 4. válaszban olvasható, vagyis hibridkukorica előállítása, ez egy tipikus diákmunka.


Én is csináltam valamikor. Ha jól emlékszem, 5 sort ültettek az anyakukoricából, 2-t az apából, és így tovább. Másfél kilométeres sorok voltak.

Az anyakukorica címereit (porzóit) kell kitépkedni, mielőtt még szórni kezdené a polleneket. Így az összes kukoricát az apakukorica porzója termékenyíti meg. Ha ez kész, akkor az apakukoricát kivágják, mert nincs már rá szükség.

Ennek a folyamatnak az eredményeképpen minden kukoricaszem hibrid lesz, vagyis két fajta keresztezése. Az így előállított hibridkukorica jobb tulajdonságú lesz, mint az eredeti két fajta volt.

Továbbszaporítani nem lehet, mert akkor az utódok fele az eredeti két fajta valamelyikére ütne vissza. Ezért csinálják ezt a folyamatot minden évben újra.

2017. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát és bocsi 1-es válaszoló. Nekem igazából azt mondták, hogy papírtasakokat kell húzni a bibére és a virágra.
2017. júl. 7. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!