Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szivattyú nem kapja fel a...

A szivattyú nem kapja fel a vizet, nem tudok locsolni, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Nem lehet alacsonyan a vízszint, rengeteg eső volt mostanában.

Tönkre fognak menni a zöldségek, már így is elég csoffadtak.

Ahhoz túl sok, és messze van a háztól, hogy locsolóban hordjak ki annyi vizet.

MIt csináljak a szivattyúval?

Egy kevés víz jön, de épp hogy csak csordogál.


2017. júl. 16. 17:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Értelmesebben nem lehet feltenni a kérdést?

Milyen szivattyú, működik-e, van áram, cső vagy slag nem lyukas-e, nem homokos a viz, le levegősödött esetleg, ???? Megannyi kérdés és te csak annyit irsz hogy nem jó.

2017. júl. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Értelmes, mivel ennyit tudok.

Nyilván van áram, mivel nem azt írom, hogy nem indul be, hanem hogy megy, de a vizet nem kapja fel.

Nem tudom, milyen fajta, nem tudom, mitől vagy hogy levegős-e, ha tudnám, meg értenék hozzá, akkor nem itt kérdeznék, okoska.

2017. júl. 16. 19:17
 3/23 anonim ***** válasza:
Ha pumpálod a nortont jön a víz? Szivattyú fel van töltve vízzel indítás előtt?
2017. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Ha kézzel rápumpálok, jön a víz.


Vízzel sosem töltöttünk fel semmit.

Most egyedül vagyok, de ilyesmire emlékeznék.

Kihúzom a hosszabbítót, bedugom a kutat. A slag rá van csatlakoztatva a szivattyúra, volt már, hogy kissebb volt a nyomás, olyankor vagy rápumpáltam, vagy kihúztam, vártam egy kicsit, és újra bedugtam.

De ma órákat kínlódtam vele, nagyon kéne locsolni, és vagy 50x kihúztam-bedugtam, alig van nyomás, inkább csak csepeg, mint folyik.

2017. júl. 16. 20:37
 5/23 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosa csordogál üzemelés közben, akkor nem hiszem,hogy levegős.Inkább a lapát foroghat el a tengelyen,vagy a homok elkoptatta a lapátot már és túl nagy a távolság a háza és a lapát közt.Én ezt a 2 tartom v.színűnek.
2017. júl. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Akkor a szivattyunak annyi?
2017. júl. 17. 05:55
 7/23 anonim ***** válasza:
Én azért feltölteném vizzel azt a szivattyút A tetején lenni kell egy csavarnak. Hajtsd ki töldsd fel vízzel és csavard vissza.
2017. júl. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Megnézem, vagy le is fotózom délután.

Ezt a szivattyút használtuk már vagy 10 éve, soha senki nem töltötte fel emlékeim szerint.

2017. júl. 17. 09:15
 9/23 L.. István ***** válasza:
Valószínűleg elenged a lábszelep, nem kell sok neki. Ki kell szedni a szívócsövet és kitakarítani, vagy ha nagyobb a baj cserélni.
2017. júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Azt mondanám, a szimering kiment, párszáz forintból cserélhető.

Ha önfelszívó, vagy fel van töltve vízzel, akkor próbáld meg, hogy egy vödörből szívja-e rendesen a vizet, nyomással tolja-e, ezzel kizárod a kutat mint problémaforrást.


Egyébként meg nem kell megsértődni, örülj, hogy valaki segíteni akar, és rákérdez azokra a dolgokra, amiket magadtól nem írtál le.

2017. júl. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!