Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan gondozzam a kövirózsám?...

Ayvonka kérdése:

Hogyan gondozzam a kövirózsám? (öntözés, fény)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég kaptam a névnapomra kövirózsákat, megfeledkeztem róluk, de csak mostanáig. Egyik sincsen elrohadva a 3 közül, de nem is néznek ki olyan jól. Mennyi időnként kell őket locsolni, illetve mennyi vizet öntsek nekik? A másik kérdésem mint ahogyan olvashattátok fenn, az, hogy mennyi napfényt igényelnek, mivel benn vannak a szobámba, nem kint, de itt bent meg az ablakban vannak, szóval csak süti a nap őket valamennyit, de szerintem nem annyit amennyit igényelnek, mert egy kicsit halvány a színük.

2017. júl. 17. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól bírják víz nélkül, havonta egyszer bőven elég.
2017. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keleti házfal mellett van nekem egy adag kint. 11 körül már nem éri őket a nap. Szaporodnak,virágoznak, hosszú évek óta nagyon jól elvannak.
2017. júl. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek kinti növények. (Ha tényleg kövirózsák, nem valami hasonló rokonok.)

Ha a nyarat túl is élik az ablakban, a telet garantáltan nem.

Tedd ki őket a szabadba. Nem kell nekik sok föld, mert télen könnyen kirothadnak, ha vízben állnak.

A lényeg, hogy vízkifolyással rendelkező, laza virágfölddel feltöltött edényben legyenek.

Nyáron 2-4 hetente öntözd, bőségesen, télen soha. Legjobb, ha a fagypont alatti időben hó meg eső se esik rájuk, főleg ha nagyobb az edényük. Olyankor elég nekik a levegő párája.


Gyerekkoromban falun laktam, akkor még "fülfű" néven, mint gyógynövény, sok háznál volt. A legtöbb helyen a disznóól tetejére volt feltelepítve. Évente egyszer óltakarításkor felhajítottak egy lapát $zart a tápanyagigény kedvéért, vizet meg akkor kapott, amikor megázott.

2017. júl. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!