Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a Hecht 600W-os membrános búvárszivattyúval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Élettartama érdekelne főként. Eddig egy kínai Tesco-s búvár volt a kútban. 2 nyarat locsoltam vele, most megadta magát. Vajon ez a cseh gyártmánynak kinéző "csodabogár" többet bír, mint a tesco-s társa?


(Ha ez is csak 2 évet bír ki, akkor egy forintot nem adok érte.)


Normális válaszokat előre is köszönöm!



#Hecht búvárszivattyú #rezgőmembrános búvárszivattyú #búvárszivattyú ásott kútba #öntözés búvárszivattyúval
2017. júl. 5. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan az a kinai....

Ha ásott kutad van akkor jobb ha egy kerti szivattyút használsz. Ha fúrt kútad van akkor mélykút szivattyú.

Ezek az erősen rezgő búvár szivattyúk nem jók kutakba. Ugyan is a rezonáció fellazítja a környező homokot, iszapot, stb-t... És idővel "eliszaposodik" a kút.

2017. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Igen ezt már én is olvastam/hallottam, hogy a rezgéstől képes eliszaposodni a kút. (Egyébként ásott kutam van.)

Csak felvetődik bennem a kérdés, hogy akkor az oroszok miért találták ki ezt a fajta szivattyút, ha sehová sem jó? (A fúrt kutaknak pedig szétveri a csövét)


A múltkor kb. 30 cm-re lehetett ez a kínai búvár a kút fenekétől és működés közben teljesen beiszapolta magát. Alig bírtam kiszedni az iszapból. (Aztán sikerült, de azt hittem, hogy ott marad örökre.)

2017. júl. 5. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!