Kezdőoldal » Otthon » Kert » Még vethetek ilyenkor dugghagy...

Még vethetek ilyenkor dugghagymát?

Figyelt kérdés
Nem lesz baja?ki fog kelni?
2017. júl. 29. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz már belőle semmi. Legközelebb ősszel áttelelőt, vagy kora tavasszal.
2017. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem köszi.de akkor ami megmaradt dugghagymám azt még jövő tavasszal fel tudom használni vagy dobjam ki?
2017. júl. 29. 16:55
 3/7 anonim ***** válasza:
ha jövőre ülteted szerintem ne számíts csodára,sok minden nem lesz belőle. Az első leírta,hogy ezt idén már ne erőltesd. Viszont én nem dobnám ki... kicsit pepecs,de kajákhoz kiválóan felhasználható
2017. júl. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A jövőre ültetendő dughagyma talán még a földben van .

Köztük is lesz olyan,ami következő évi elültetésre a nagyobb nagysága miatt alkalmatlan.Savanyúba rakva mással is elrakható.Pl.cseresznye paprika közé .

2017. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Olyan sok kell, hogy nem tudsz venni tavasszal dughagymát?

Ha igen, akkor az első által is említett valamilyen áttelelő fajta magját szerezd be, ha jól tudom, szeptember elején kell elvetni (de nézz utána, az a biztos).


Az idén kimaradt dughagyma nem fogja megérni a tavaszt.

Ha most valami csoda folytán még életképes, akkor most duggasd el valahová, ahol nem zavar, nem lesz mondjuk szántva, és tavasszal nagyon korán lesz zöldhagymád. (Vöröshagymád nem, mert feltehetőleg az összes magszárba megy.)

2017. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mármint, hagyd benne télre, és akkor lesz korai a zöldhagymád. Eddig az ilyen szedett-vedett fajták közül mindig több áttelelt nálam, mint a hivatalos áttelelők közül. :)

Sőt, már októbertől a fagyokig tudsz zöldhagymát enni belőle.

2017. júl. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

El kell ültetni, mert feléli saját magját, jövőre nem fog elállni, hogy tavasszal elültesd.

Locsolással még megnőhet zöld hagymának, ha sok, el lehet rakni üvegbe pl sóval. A tárolási érettséget nem fogja elérni.

2017. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!