Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv! Mi lehet a gond a kerti...

Üdv! Mi lehet a gond a kerti szivattyúmnál?

Figyelt kérdés
Adott egy jpv 1500 as szivattyú. 3 hónapja járt a telekkel, ezidáig tette a dolgát, a tartályban tartotta a 3.4 bar nyomást amire a nyomáskapcsoló állítva volt. Egy nap nem hozta a vizet de búgott. Szervizben műanyag részeket cserélték mert szétmentek szárazon futás miatt, bár a lábszelep felett volt víz a felszívócsőben mikor kiszereltem. Szervíz után nem olyan mint volt, a nyomást felviszi 3.4barra a tartályban de amint a nyomáskapcsoló kikapcsol. A nyomás visszaesik 3 bárra majd 30 perc alatt 2.8 ra. Ott megáll. 3 napig nemvoltam itton és a tartálynyomás 0-ra esett. A szivattyú búgott de nem szárazon ezért nem is égett le. A tartályba azonban nem nyomta a vizet..most nyomja a vizet de ez a nyomasvisszaesést nem értem. Lehet h levegőt veszít a nyomáskapcsolón keresztül? Egyéb csatlakozásoknál lehaboztam nem eresztett. Vagy a lábszelepnél előfordulhat olyan hiba/kosz hogy 2.8 bar felett ereszt vizet de ott újra jól zár?

2017. aug. 6. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyomáskapcsolónál ha a csatlakozónál nem enged illetve egyik csatlakozási pontnál sem akkor valoszinü ahogy irtad a lábszelep visszaenged,vegyèl egy másikat nem lehet nagyon javitani ezeket,meg nem is èri meg mert pár ezer forintos tètel.
2017. aug. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom. Most reggelre 2 bar ra esett vissza.
2017. aug. 7. 05:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha sehol nem cseppen a víz,akkor lábszelep hiba.Cseréje szakszerűen,megoldja a hibát nagy valószínűséggel.
2017. aug. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A lábszelep tud érdekes dolgokat csinálni,cseréld újra .

Nálam még a nyomást is tartotta rendszer,de vizet csak köpködte .

2017. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!