Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet így komposztálni?

Lehet így komposztálni?

Figyelt kérdés
Nincs daraboló gépünk, gallyakat, fás szárú gazokat (ember magasságút is!), füvet, levelet, konyhai hulladékot mind egybe rakunk, nem sürgős, hogy hamar föld legyen belőle, akár évekig is ráér, csak az a fontos, hogy mindezt valahol tárolhassuk... Van ennek így értelme? Föld lesz egyszer ebből is? Ahogy utánaolvastam az egész komposztálás akkora macera lenne. Én meg csak mindent összedobni szeretnék...

2017. aug. 8. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is így csináltam. Nekem sem volt sűrgős.

A metszési hulladék nagyon lassan, de elbomlott.

Mindig volt a komposztvan egy-két nagyobb darab.

Meguntam, hogy álandóan át kell rakni, rostálni, hogy normális állagú komposzthoz jussak.

Most már van komposztaprítóm. Csináltam komposztládát. Így néhány hónap alatt beérik. És kellően homogén az eredmény.

2017. aug. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nagyobb, erősebb darabokat azért a lehetőségekhez mérten érdemes lenne valamennyire összevágni, -törni.
2017. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha sokáig tudjátok tárolni, így is jó lesz, legföljebb a végén át kel rostálni. Ami túl nagy darab maradt, mehet vissza a komposztba.
2017. aug. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Felesleges kiadásnak tartom az aprítót, mindent rádobok, amit kihúzok a földből.

Rostát magunknak csináltunk, mert szétnéztem neten, és egy kis műanyag valami 3000 ft volt.

Valami fa biztos van otthon, amiből összeütsz egy keretet.

Apró lyukú hálót vettünk egy gazdaboltban, lehetett vagy 800 ft, de az nem 30x30 centi, hanem több, mint 1 négyzetméter.

Tehát maga a rosta szerintem 300 ft-ra sem jött ki.


Természetesen alap, hogy rostálok, még akkor is, ha nagy darabok nem maradtak benne.

Tele van a komposztom rózsabogár pajorral. Hiszen ők készítik magát a komposztot.

Ők is fennakadnak a rostán, aztán dobom őket vissza a kupacra. Pillanatok alatt befúrják magukat, nem maradnak a felszínen.

A tojáshéjon vettem még észre, hogy a növényi hulladékhoz képest lassan bomlik. Ez is fennakad, megy vissza.

Valamint ami lassú, az a földimogyoró héja. Egyszer ettünk, nem az utolsó télen, hanem előző télen. Annak a héja most tavasszal még fennakadt a rostán.

A növények elbomlottak, még az ember nagyságú, vastag szárú gyomok is.

2017. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. aug. 11. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!