Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja a citrusfának?

Mi baja a citrusfának?

Figyelt kérdés
A citrusfát tegnap bevittem a lakásba (eddig a teraszon volt),mert az éjszakák már eleg hűvösek,ma délutánra a leveleinek fele lehullott.Hetente egyszer tápoldatozom. Hogy tudom még megmenteni?

2017. szept. 2. 01:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Mióta van meg ez neked? Új szerzemény? Ha nem, akkor mit csináltál másként, mint korábban?

A szobába vitel miatt természetes lenne a levélhullás, de nem egy nap múlva, hanem egy hét múlva.

A hetenkénti tápoldatozás elég durvának tűnik, agyontápozásról is lehet szó, hacsak nem egészen lájtos adagokat adsz neki.

A citrusok amúgy nem trópusi növények, hanem mediterránok, 0 fokig jól bírják. A teleltetésüket is hűvös helyen kell végezni, 0-15 fok között, a levélhullás elkerülésére.

2017. szept. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1 hónapja kaptam.Eddig nyugati teraszon volt, most egy keleti ablak elé tudtam rakni. Inkább vigyem ki és csak az első fagyok előtt vigyem be lakásba? Kevés lenne a fény?

A levelek már elkezdtek a széleken hullámosodni,lehet nagyon ki volt száradva és akkor kapta a tápot?! De kezdenek új virágok is megjelenni.

Megmenthető még és hogyan?

2017. szept. 2. 15:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Mint írtam, nem a szobába vitel miatt történt a levélhullás, mert az nem jelentkezett volna egy nap alatt.

A kiszáradás viszont okozhatta. Vagy az is, ha túl sok tápoldatot tettél rá.

Ha van valami jó telelőhelyed, ami világos, télen hideg és fagymentes, akkor oda már beteheted. Én még nem hoztam volna be ugyan, de ha már úgyis hurcolásztad, akkor mehet a téli helyére, ne érje még egy sokk.

2017. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok.Köszönöm!
2017. szept. 7. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!