Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mekkora egy 5 éves aloe vera?

Mekkora egy 5 éves aloe vera?

Figyelt kérdés

Kaptam egy ismerősömtől 2 növényt. Azt olvastam, hogy ha öt évnél fiatalabb, akkor még csak mérgező anyagokat tartalmaz a levele.

Az enyémnek legnagyobb levele kb 20 cm és 13 levele van összesen.

Ez hány éves lehet?

(Vagy nem is mérgező?)



2017. szept. 3. 16:06
 1/2 anonim válasza:
100%
szerintem nem mérgező. Az enyém másél éves, rengeteg hajtása és levele van, 50 centi magas a legnagyobb levele, és kb 7 centi széles. Volt egy balesetem, rákentem a bőrömre, és nagyon szépen begyógyultak a sebeim, meg a pattanásaimra is jó. Nem hiszem hogy mérgező, bár meg nem enném :D Egyébként sok mindentől függ mennyi idő alatt mekkorára nő meg, láttam már 10 éveset is, 20 centisen. Bár azt a mamámnál és nem foglalkozik vele valami sokat :D
2017. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez az 5 év egy baromság, nem tudom ki találta ki!

Nekem állandóan van vagy 10 cseréppel, folyton ültetem, mert szinte mindenre ezt használjuk (még fogfájásra, hajpakolásra is) fogalmam sincs melyik, mennyi idős.

Amikor már nagy húsos levelei vannak, mint pl. a tiédnek, akkor simán felhasználhatod bármilyen célra.

A kicsiket csak azért nem érdemes, mert alig van bennük nyálka.

A levelek nagysága sok esetben nem az korától, hanem a tartási körülményeitől függ, meg hogy mennyire vannak kiszedve az oldalhajtások, amik az eredeti tő erejét elszívják.

2017. szept. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!