Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virághoz értők! Mi történik,...

Dickharta kérdése:

Virághoz értők! Mi történik, ha ősszel az egynyárit beviszem a házba? Mit csinál?

Figyelt kérdés
2017. szept. 5. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tönkre megy
2017. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
de amúgy milyen virágról lenne szó?
2017. szept. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egynyárik többsége akkor is csak 1 évet (vagy fél évet) él, ha meleg országban van.

Némelyik több évet is megélne, ha el nem fagyna, de ezek is - szabadtéri növényként - nagyon fényigényesek, és temperált üvegház nélkül gyorsan kipurcannak.

Akad olyan fajta, ami csak a levelét hullajtja le bent, vagy hasonló módon elcsúnyul, aztán a következő évben a szabadban ismét szép lesz.

De hát kipróbálod, és konkrétan meglátod. Megint szerzel egy tapasztalatot. :)

2017. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
A nevükben is benne van, hogy egynyáriak. Beviheted, de nem éli túl. Semmi értelme.
2017. szept. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 pj... válasza:
46%

Növény. Nem virág :) Ez olyan, mintha mi emberek egymást f* szoknak és pi* sáknak hívnánk.


Ne hallgass azokra, akik a névből indulnak ki. Ezek a növények azért egynyáriak, mert elhurcoltuk őket az eredeti élőhelyükről. Az őshonos növények, amiket kint látsz elszáradni sem pusztulnak el, csak visszahúzodnak.


Bármilyen növényt megpróbálhatsz átteleltetni, még azt is, amiről azt mondják, hogy nem lehet, legfeljebb tapasztalsz.


Sanszos, hogy nyugalmi időszakot kell engednek a növénynek, ami azt jelenti, hogy kevesebb víz, kevesebb fény, táppal is leállsz, magyarán hagyod szegényt pihenni tavaszig, deee minden növénynek nyugodtan név szerint nézz utána. Hajrá!

2017. szept. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Ne hallgass azokra, akik a névből indulnak ki. Ezek a növények azért egynyáriak, mert elhurcoltuk őket az eredeti élőhelyükről."


Nem igaz. Az egynyári nem azért egynyári, mert elhurcolták az eredeti élőhelyükről, hanem azért, mert ugyanazon évben kikel a magból, termést (magot) érlel, azt eldobja aztán elpusztul. És teljesen mindegy, hogy milyen körülményeket biztosítasz a számára, akkor is elpusztul az idénye végén. Ezért nevezik egynyárinak.


Valóban vannak olyan növények, amikről te beszélsz, amelyek évelők, csak a nálunk szokásos téli fagy elviszi őket. Ezeket át lehet teleltetni, és tavasszal újra kihajtanak. De ezek évelők, nem egynyáriak - a kérdezőnek viszont egynyári virága van.

2017. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 pj... válasza:
100%

uhh, reggel kissé fogalomzavarban szenvedhettem, vedd úgy, hogy nem mondtam semmit, picit benéztem a kérdést.


a folyamat, amit leírtam valós, de az EGYÉVES növények valóban magtól a teljes pusztulásig végigmennek mindenen egy év alatt. Pl. az egyik gazként emlegetett kövér porcsin, amelynek a legjobb magszaporulata van, de mindig új növényed van évente. Az egyéves definiciója ugyanaz mint az egynyári természetesen, de rosszul használják, én meg mentem a csorda után reggeli és/vagy lányos zavaromban. Elnézést ^^

2017. szept. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Segond, bárkivel előfordul olykor. A felismerésért viszont kaptál egy szép zöld pacsit tőlem :)
2017. szept. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszi! szóval te süttürütü nem ajánlod egyáltalán?

de ez amit mondtál,hogy egy nyár alatt virágzik ,magzik,elhal ez sem igaz,mert aztán megint virágzik,nem?! mármint,hogy egy nyár alatt többször is..

2017. szept. 6. 20:12
 10/14 anonim ***** válasza:

Előfordul, hogy kétszer hoz virágot egy növény, de ez főként a mediterrán vagy trópusi növényekre jellemző, ahol ehhez elég idő is áll a rendelkezésére (elegendően hosszú a nyár, vagyis inkább a meleg, napfényes időszak). Hogy az egynyári növények között van-e ilyen, azt nem tudom, ennyire már nem terjed ki a botanikai tudásom.

Annyi mindenesetre biztos, hogy ha egynyári a növényed, virágod, akkor az biztosan elpusztul idén, akármit is csinálsz vele. A magjai viszont kikelhetnek jövőre, és fejlődhetnek belőlük új virágok - gyermekei, utódai a jelenlegi, már halódásnak indult virágodnak.

2017. szept. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!