Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virághoz értők! Mi történik,...

Dickharta kérdése:

Virághoz értők! Mi történik, ha ősszel az egynyárit beviszem a házba? Mit csinál?

Figyelt kérdés
2017. szept. 5. 13:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Melyik az az egyéves, ami maghozás után ismét virágzik? Az ilyenek inkább az évelők között fordulnak elő. Ezeknek van másodvirágzásuk.

Az egyévesekre az a jellemző, hogy vagy pár hét alatt elnyílik az összes virágja, vagy - és virágjukért tartottaknál ez a jellemzőbb - folyamatosan hozza a virágait (és magjait) heteken, hónapokon át, ameddig úgy nem gondolja, hogy ennyi mag már elég, akkor aztán elpusztul.


A kérdező feltehetőleg nem az botanikai értelemben vett egynyári növényekről érdeklődik, hanem a nálunk egynyáriként termesztett kerti virágzó növényekről.

Ezeket pedig leírtam a 3. válaszban.

2017. szept. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

így van. nem a botanikai egynyáriakról beszélek,hanem a kereskedelmi egynyáriakról! :)

mittudomén ,van itt több is. napvirág biztos van. meg török szegfű. a többinek nem tudom a nevét,csak megtetszett.

2017. szept. 14. 15:45
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát a napvirág meg a törökszegfű éppenséggel évelők...

Napvirágom már régen volt, nem tudom, virágzik-e az első évben, de a törökszegfű a második évtől virágzik. (Mivel általában elkapja valami betegség, ami el is viszi a második-harmadik évben a többséget, ezért én minden nyáron új palántákat gyártok, amik a következő évben virágzanak.)


A törökszegfűt ugye felesleges bevinni, mert télen úgysem virágzik, a napvirág meg feltehetőleg nem virágzik, hűvös és világos helyen tartva sem. (Meleg szobában kinyiffan mindkettő.)

2017. szept. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, sokat segítene a pontos válasz adásához, ha megírnád a nevét annak a növénynek, amiről infót szeretnél. Van pl. a folytonnyíló begonia (Begonia semperflorens), a virágcsalán (Plectranthus scutellarioides), a "szunyogűző" kakassarkantyú (Plectranthus coleoides),stb., amit egynyáriként árulnak, de évekig meg lehet tartani. Ősszel vissza kell vágni őket fajtól függően különböző mértékben. Általában azok, amik kiültetve szabadföldben voltak nyáron, nem fogják túlélni, ha kiszeded, mert a hajszálgyökerei leszakadnak. Ha nagyobb cserépben tartottad, nagyobb az esély, persze ez, mint ahogy írtam, fajtól függ. Előző válaszok közt van olyan tanács, h szedjél róla magot és kora tavaszi (II-III.) vetéssel tudsz új növényt nevelni magadnak. Vannak olyan, szintén egynyáriként használt fajok, amikről ha egy hajtást levágsz még most(!), meggyökereztethető és azt átteleltetve, tavasszal újra kiteheted. pl. a feljebb felsoroltak is és még mások is. Remélem segítettem, sok sikert!
2017. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!