Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti medence melegítés...

Kerti medence melegítés azzal, hogy feketére festem az oldalát lehetséges?

Figyelt kérdés

A probléma egyértelműen az volt most a nyáron, hogy lassan melegszik a víz.

A medence 10 m3-es. Ha valami festékfújó sprayvel lefújom az oldalát feketére az mennyire lesz tartós és ha télire összehajtjuk a medencét akkor nem jön le?



2017. szept. 10. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha összehajtjátok, akkor szerintem valamennyire lejön, illetve talán nem is akkor, hanem majd amikor széthajtjátok :-)


A fekete jobban magába szívja a fényt, ez igaz. De vizes szokott lenni az oldala? Nem akarok hülyeséget mondani, szóval lehet, hogy a példám nem állja meg a helyét itt: mi úgy szoktuk megoldani a strandon az innivaló hűtését, hogy viszünk fekete törülközőt, bevizettük, és belecsavarjuk a flakont. Ahogy a napfény felmelegíti a törülközőt, az elkezd párologni, ezzel energiát von el a környezetéből, és lehűti a flakont. Szóval, ha gyakran vizes lesz a medence oldala, akkor lehet, hogy ez nem megoldás.

2017. szept. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is kb ekkor a medencém. Szolár medence takarót vettem. Olyan mint a bubifólia csak erősebb. Egy meleg nyári napon délutánra a felső 10 cm víz kb. 35 fokos szokott lenni.

Érdemes pénzt adni a drágább takaróra medence szakboltból. Amit én vettem 240 cm széles és méterben adják.

Volt kínai szolár takaróm is. A második szezon közepén az UV sugárzás meg a vegyszer úgy szétroncsolta, a levegővel teli buborékokat, hogy a víz tele volt kék kis műanyag darabkákkal.

2017. szept. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez a szolártakaró nem is hülyeség :) Szerintem kipróbáljuk, mert eddig az volt a gond, ami miatt nem is volt egyáltalán medencetakarónk, hogy lefújta a szél meg egymagad az életben nem teszed rá.
2017. szept. 11. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!