Kezdőoldal » Otthon » Kert » Késes vagy drótos tengelyt...

Késes vagy drótos tengelyt használjam a gyepszellőztetéskor? Mikor melyiket?

Figyelt kérdés
Vettem egy Alko gyepszellőztetőt, van hozzá drótos és késes tengely is. Melyiket használjam? A fű elég gazos, nem volt ültetve, nőtt magától a telken és idén volt a második év hogy vágtam. Elég, gyomos. Kés vagy drót ez a kérdés?

2017. szept. 15. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyom problémákat nem fogja megoldani, csak részben. A terülő gyomokat esetleg kiszedi, vagy legalább visszavágja tövig.

Nekem is volt Alko gyepszellőztetőm, csak a késest használtam. Az hatékonyabb, és a talaj felső rétegét is lazítja, levegőzteti.

Annyi hogy min. kétszer mentem át vele a területeken, 2 irányból (egyszer hosszában, egyszer keresztben).

Most egy wolf gépem van, ahhoz eleve csak késes henger van. És igen jó gép, fényévekkel jobb az alkonál.

2017. szept. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi akkor a késessel kipróbálom. Nekem Terülő gyomom van. Milyen mélységben érdemes?
2017. szept. 15. 13:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad túl mélyre engedni, mert akkor nagyon hamar elkopnak a kések.

Kisérletezgetni kell. Legmagasabb állásban nézni hogy kiszedi-e rendesen a száraz részeket, ill. láthatóak-e barázdák a talaj felszínén.

Ha nem, eggyel lentebb engedni.

Ha túl mélyre van engedve, a motor is jobban le van fojtva, jobban húzza magát előre a gép, a talajt is jobban felszedi.

2017. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2017. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. szept. 16. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Szellőztetővel átvágod a gyomok gyökerét, amitől szaporodni fognak, nagy mennyiségben, sajnos, nyilván nem ez a cél.

Gazos területet ne szellőztess, előbb gyomirts, ha tényleg olyan gazos, esetleg kétszikű gyomirtóval, ha a fű több, mint a gaz (bár egyiket se az idén már), és csak azután szellőztess, azaz innentől számított 2 hét múlva.

2017. okt. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!