Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam több tő árvácskát...

Kaptam több tő árvácskát (köztük miniárvácskát) ajándékba, de majd csak az ősz vége körül tudom balkonládákba ültetni, addig mit csináljak velük, hogy ne pusztuljanak el?

Figyelt kérdés

Szépek a virágok, de nincs már szabad balkonládám/cserepem az erkélyen.

Mit tegyek az ajándék virágokkal?


Ha rendszeresen öntözöm, és bennehagyom a kis kb. 10x10 cm-es "gyári" műanyag tartójukban, akkor kibírják késő őszig? (Ekkor szedném ki a többi, jelenleg még virágzó növényemet, amit hamarabb az új jövevények miatt még nem irtanék ki).


Egyelőre ilyen állapotban vannak az erkélyen, egy nagy, közös műanyag alátétben, hogy felfogja valami a vizet alattuk.


Vagy más ötlet esetleg?


Levihetném a garázsba is a virágokat, de ott viszonylag sötét (bár hűvösebb, most kb. 10-15 fok, fagymentes hely) van.


Előre is köszönöm!



2017. szept. 23. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem szabadban vannak, akkor elpusztulnak idővel.


10x10-esben kibírnák még egy darabig, de kétlem, hogy tényleg ilyen nagyban lennének. Ezeknél inkább 7x7 szokott lenni a méret.


Ha tényleg 10-es, akkor öntözés, tápoldatozás, és nem lesz semmi bajuk. Ha kisebb edény, akkor ültesd át őket nagyobb cserépbe erre az egy-másfél hónapra.

2017. szept. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, tényleg 7x7 cm-es a cserép, akkor szerzek valamilyen olcsóbb cserepet, és átültetem.


És ha kb. 1,5-2 hónap múlva (majd látjuk az időjárást) balkonba (ez lenne a cél) teszem a nagyobb cserépből, akkor nem lesz baja az ismételt átültetéstől, nem gyökeresedik meg addig esetleg túlzottan?

2017. szept. 24. 09:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Az lenne a cél, hogy az új cserepet is szépen teleszője gyökérrel, különben átültetésnél könnyen szétesik az egész, szaggatva a gyökérzetet.

(Átültetés előtt majd hagyd kicsit kiszáradni a földet, hogy már majdnem kókadjanak az árvácskák, akkor jobban egyben marad a föld, meg könnyebben ki is lehet ütni a cserépből.)

2017. szept. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én éppen ma ültetek árvácskát a balkonládába, nálam már elég ramatyul néznek ki az egynyáriak. Némelyik még bírja, de a petuniának, porcsinrózsának már vége.
2017. szept. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Nálam még jól néznek ki az egynyáriak, de lehet, én is kicsit előrébb hozom a kiszedésüket. Majd látjuk, pl. melegszik-e még az idő.


Az árvácskáknak viszont, gondolom, kell még valamennyi idő, hogy a javasolt módon meggyökeresedjenek, mielőtt a végső helyükre, a balkonba kerülnek.

2017. szept. 24. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!