Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most ultetni szolo oltvanyt...

Most ultetni szolo oltvanyt vagy tavasszal?

Figyelt kérdés
Eloszor is kezdo vagyok. Azt szeretnem megtudni nyerek-e valamit (hogyan teremne hamarabb) ha most veszek es ultetek szolot vagy inkabb tavasszal?
2017. okt. 16. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem árt ha most elülteted de nem hinném hogy előrébb lennél vele.
2017. okt. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha most elülteted nagyobb eséllyel ehetsz róla kóstolót már 2019-ben.
2017. okt. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mugen81 válasza:
73%
Az őszi ültetés jobban megered!
2017. okt. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Gyökeres vesszőt ősszel kell,1 évet nyersz vele .

Tavaszig a föld nagyon jól tömörödik a gyökereihez,amit kb 3 cm re vágjál vissza . A vesszőket 1 szemre vágjál vissza,(csirkézd)takard be földdel .Megvéded az elfagyástól .

Tavasszal a hajtás majd lenyomja magáról a földet .

Nem szabad kibontani,mert a nap leégetheti a gyenge hajtást .

2017. okt. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Jól írják, a föld szépen odatömörödik a gyökerekhez tavaszig.

Ameddig még meleg a föld, addig egy kis gyökeresedés is megindulhat, legalábbis, a meglévő gyökereken lévő gyökérszőrök felélednek, és hozzátapadnak a környező talajszemcsékhez.

De ne vágd vissza most, mert a nedvkeringés megzavarása miatt nő az elfagyás veszélye, ha pl. érzékenyebb csemegeszőlőről van szó. (Borszőlőnél mindegy, azok jobban bírják.)

Viszont földdel felkupacolni mindenképpen érdemes, sok védelmet ad.

Ja és persze, úgy ültesd, hogy az oltás helye 5 cm-rel legyen a talajszint felett. Pesti ismerősöm úgy ültette, hogy a nemes rész kb. 30 cm magasan kezdődött, na oda már földmunkagép kellene, hogy felkupacolja...


Tavaszra már nem nagyon marad választék, mindenképpen érdemesebb ősszel vásárolni. Aztán ha már megvan, akkor nemigen tudsz jobb telelőhelyet biztosítani neki, mint a végleges helye.

2017. okt. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos infokat.

Iden tavasszal par szolo vesszot foldbe tettem. Par darab szep egeszseges lett.

Ezeket most, vagy inkabb tavasszal tegyem vegeleges helyukre?

2017. okt. 17. 07:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezeket is most ültetném inkább.
2017. okt. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"De ne vágd vissza most"

Én sem vágnám vissza.

Jobb szeretem az ilyesmit tavasszal csinálni amikor látszik, melyik rügy hogyan vészelte át a telet, és ennek függvényében vágni.

2017. okt. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!