Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes most vetőmagot adni...

Érdemes most vetőmagot adni ajándékba, ha csak jövő tavasszal ültetik el, mit kell vele csinálni télen lakásban?

Figyelt kérdés

2017. aug. 27. 10:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Olyannak adnám, akinek most csak lakása van, de telket akar venni még idén. Átvészelik a telet lakásban a magok? Milyet érdemes venni? Legszìvesebben kisfát vennék cserépben, d
2017. aug. 27. 10:57
 2/4 A kérdező kommentje:
...de az gondolom nem élné túl. Vagy ha ősszel elültetem, aztán jövőre át az ő kertjébe?
2017. aug. 27. 10:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen vetőmagot és miért nem bírná ki a lakásban?

Be kell tenni egy légátereszztő göngyölegbe.

2017. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A magok kibírják a lakást, viszont mégis azt mondanám, hogy ne vegyél.

Esetleg ha tudsz venni idei csomagolásút.

Igaz, általában azt írják rá mindegyikre, hogy 3 évig jók, de ez nem feltétlenül van így.

Egy ideje már nem a termelés évét kell ráírni a csomagolásra, hanem a minősítés (csírázási próba) évét. Vagyis, hiába csírázott most ki 95 % a minősítést végzőnek, az még nem jelenti azt, hogy másfél év múlva is csíraképesek lesznek a magok. Én egy ideje már nem is ültetek el régebbi bolti magot, csak a legfrissebbet. (Jópárszor megszívtam, még a drága ZKI-s magokkal is.)

Ezzel szemben, a saját termelésű magok sok évet kibírnak, pl. az elvileg rövid idő alatt tönkremenő, nálam termett zöldségmag még 9 év után is szépen kelt.


A fás ötlet nagyon rossz, cserépben és kertben elültetve is romlik a minősége.

Viszont ha idén megveszi az illető a kertet, akkor már el is ültetheti a fát. (Október közepétől árulják a faiskolák az oltványokat.)

Mondjuk, abban meg az a rizikó, hogy az illető esetleg nem is akar olyan fajtájú gyümölcsöt. (Én nagyon utálnám, ha valaki gyümölcsfát venne nekem ajándékba, amilyet nem szeretnék. Kidobni sajnálnám, a helyet foglalni meg még inkább.)

2017. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!