Kezdőoldal » Otthon » Kert » Málna ültetésénél a különböző...

Málna ültetésénél a különböző fajták között mekkora távolságot célszerű hagyni? Illetve kerítéstől való távolság mekkora legyen minimum?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy könnyen terjed..átbújik stb. de mégis ha különböző fajtát ültetek mekkora az a minimum távolság amit hagyni érdemes hogy nagyon ne nőjjenek össze,vagy ettől még meg lehet őket különböztetni,esetleg tudom úgy alakítani hogy nem egy sorban vannak hanem csinálok alá még egy sort?

2017. okt. 30. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is kiírtam ide is meg facebook-on egy kerti csoportba is ugyanezt múlt héten.

Volt, aki fél métert mondott, más 1 métert.

Ha utcai kerítés, vagy nincs gond a szomszéddal, akkor mehet közvetlenül a kerítés tövébe, ugyanis kell neki a támaszték, és ez kifejezetten sövény-növény. Elbokrosodik, gyorsan nő, szúrós. HA valahol csak sima drótkerítés van, akkor érdemes rá ilyet ültetni, egyrészről haszonnövény, másrészről meg mechanikai védelem.


Egyébként - bár én is kiírtam ide is - sokkal hasznosabbnak tartom már a facebook-ot, lényegesen többen követik, és percek alatt kapsz egy csomó választ.

A csoport nevét átküldöm, ha érdekel, nagyon-nagyon hasznos, rengeteget lehet tanulni mások kérdéseiből is, képeket tesznek fel, de tényleg normálisan válaszolnak, ha te kérdezel.

Mert sajnos ez az oldal már nem túl gyakran látogatott, van hogy sosem kapok kérdést, vagy általában 1-2 ember válaszol. Vagy inkább csak találgat.

A fb csoportban meg volt olyan paradicsoos kérdésem, amire jött vagy 70 válasz.

De mivel szezonja van a málnaültetésnek, vagy bárminek bármikor szezonja van, általában ki sem kell írnod a kérdést, mert mások úgyis kiírják.

Nem tudom, mennyire új funkció, lehet régen is létezett, én mostanában fedeztem fel, hogy egy bejegyzéshez be lehet kapcsolni az értesítéseket. Vagy magát a bejegyzést el lehet menteni. MErt már azt se nagyon lehet visszakeresni, amit 1 napja tett ki vki, de így pillanatok alatt megvan, és akkor tudod követni, hogy miket szóltak hozzá a témához.

2017. okt. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most látom, h kb tegnap délben írtad ki a kérdést, és én vagyok az első válaszoló.

Az említett csoportban már biztos kaptál volna vagy 20-30 segítőkész tanácsot.

2017. okt. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kb. 1 métert gondoltam. Gond nincs a szomszéddal,de a kerítést nem szeretném terhelni,igaz hogy drótkerítés,de annyira nem stabil mikor szél van,meg nem akarom túl közel a kerítéshez. igy is van esély hogy átmenjen neki, csak pár tőről van ám szó.
2017. okt. 31. 07:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem 80 centire van a szomszédtól, és átment. Ő meg nem törődött vele, a málna pár év alatt végigment a kerítés mentén (az ő oldalán), és most mindenfelé hajt az én oldalamon is.

1 m úgy elég, hogy a kerítés mellett is, meg a két fajta között is egy ásónyom mélyen végigásod minden évben, és ami sarjat meg gyökeret találsz, azt kihajítod.

2017. okt. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy érted szomszéd kerítésétől kb 1 méter, és a tövek egymástól kb. 60 cm-re? Ha esetleg távolabb nőne,azt ugyanabba a sorba visszaültethetem (gondolom itt 60 cm-t érdemes hagyni,vagy lehet kevesebb is)? Úgy gondoltam kihúznék később 2 ilyen karót azokon ilyen drótokra felfuttatni (ugye nem a kerítésre fut).
2017. okt. 31. 09:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Kerítéstől és másik fajtától 1 m mindenképpen ajánlatos, a tarackoló gyökerek elvágásával, mert ha nem ásod el őket, akkor simán elmásznak 2 m-re is, anélkül, hogy észrevennéd.

A sorok között másfél méter, a soron belül a tövek között 50 cm (de még a 60 is megfelelő).

A drótos módszerre úgy keress, hogy kordonos málna. A sor két végén, hosszabb sor esetén közben is oszlopok, azokon drótok.

3 szintben kell drót, nálam 0,7-1,1-1,5 m-en vannak.

Ha szintenként csak 1 drót van, akkor hozzá kell kötözni a vesszőket, ha 2 drót van szintenként, akkor elég a két drót közé húzni a vesszőket, és fél-egy méterenként összekötni a két szálat, a feszességtől függően.

2017. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!