Kezdőoldal » Otthon » Kert » Faültetéskor merszét az nap...

Faültetéskor merszét az nap kell csinálni vagy ráér par hét később is? Még nem döntöttem milyen koronát akarok.

Figyelt kérdés
2017. nov. 7. 06:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ültetést követő metszés csak a párologtató felület csökkentését szolgálja, a koronaalakító metszéssel lehet várni még 1-2 évet is.
2017. nov. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1! Miröl jöttél rá, hogy metszésröl van szo????
2017. nov. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tavasszal kell vissza metszeni, most csak az esetleges törött hajtásvégeket szabad levágni.
2017. nov. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én mindíg ültetéskor metszem . Most hallottam hogy van aki csak tavasszal csinálja nehogy a metszés mentén télen átfagyjon a fa. Mondjuk én ilyet soha nem tapasztaltam.
2017. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van még egy fontos oka, de ha nem vágod le ősszel nem is van rá szükséged, hogy tudjad. Ha levágtad akkor meg, már mindegy. Így kell és kész.
2017. nov. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Ősszel ültetett fákat,tavasszal kell metszeni .
2017. nov. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lombhullás után már semmit nem szabad metszeni, felnőtt fákat sem. Ilyenkor már teljesen lelassulnak az életfolyamatok, lassan áll helyre a nedvkeringés, ami fokozza az elfagyási hajlamot, a nyitott sebeken sokáig be tudnak jutni a kórokozók, stb.

Ha nem várhatók már nagy hidegek, akkor február elejétől lehet csinálni az almatermésűeket (esetleg január végétől is), március elejétől a csonthéjasokat, pirosbimbós állapottól a barackokat.

2017. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!