Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan gondozzam cymbidiumomat?

Hogyan gondozzam cymbidiumomat?

Figyelt kérdés
Ajándékba kaptam ezt a gyönyörű növényt, tele virággal. Azonban laikus vagyok, sajnos nem néztem utána a legelső percben a gondozásának és pár hetet eltöltött lakásban (20 fok körüli az állandó hőmérséklet). Virágai elkezdtek leesni, levelei kókadni, barnulni. Heti egyszer kapott vizet. Ezek után olvastam, hogy egyáltalán nem éli túl lakásban, szüksége van a hidegre, így most kiraktam teraszra. Egy nap után jobban néz ki, életre kaptak a levelei azonban most tanácstalan vagyok. Hogyan tovább a gondozásával? Meddig hagyhatom kint levegőzni, mikor lesz neki túl hideg? Szüksége van ebben a téli időszakban tápozásra?

#Cymbidium
2017. dec. 12. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennél aprólékosabban senki nem tudná neked elmondani, mint a Magyar Orchidea Társaság:


[link]

2017. dec. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Azért remélem, hogy a teraszod beépített és nincsenek ott minuszok, mert ha nem, akkor a mostani melegek után el fog fagyni.

2017. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Beépített, mínuszok nem érhetik.
2017. dec. 12. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Én olyan 20-25 éve vettem az első Cymbidiumot, majd még hozzá néhányat. Ők nálam mindent kibírnak, nem úgy, mint a Phalaenopsisok. Télen egy délre néző dupla ablakban a két szárny között vannak 4-10°C közötti hőmérsékleten és rendszeresen kapnak vizet, mert bizony virágzanak és akkor bizony jó nekik a víz. Nyáron a kertben tartom őket, többnyire a tűző napon és rengeteg vizet kapnak, ha nem esik az eső. Néhány cserépből már szinte kilógnak az újonnan hozott leveles bulbák, de ez a növényeket egyáltalán nem zavarja. Tavaly ültettem át a legöregebb tövet, amikor is különválasztottam az öreg, levéltelen bulbákat és egy közös cserépbe raktam őket, a 6 száraz és öreg bulbából már 4 kis Cymbidium sarj fejlődött ki. Nyáron hetente-kéthetente kapnak orchidea tápot vagy táprudacskát.
2017. dec. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!