Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a baja a paprikám leveleinek?!

Mi a baja a paprikám leveleinek?!

Figyelt kérdés
Nemrég értem haza és azt láttam hogy a paprikámnak teljesen tönkrementek a levelei. Olyanok mintha leszakadt volna a végük, vagy mintha megégett volna, és a levelek vége kicsit bepöndörödött. Tegnap még semmi nem látszódott, sőt ma reggel se. Már hónapok óta nevelgetem őket kb. mintha a gyerekeim lennének :D Megszakadna a szívem ha elpusztulnának.

2017. dec. 20. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Túl hideg van neki.
2017. dec. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mivel tél van, lehetséges. Nagyon köszönöm!
2017. dec. 20. 15:40
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Kár volt paprikát ültetni ebben a fényszegény időben, csak senyvedni fog.
2017. dec. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha még nem tetted, ültesd át cserépbe és vidd be a házba/lakásba, valószínűleg lehullajtja sok levelét hogy túlélje a telet, de kint szinte biztos hogy megfagy. Adhatsz neki mesterséges napfényt is, én palántázásnál és télen használok, attól egészségesebb lesz, talán nőni is fog.

Milyen paprikát termelsz amúgy?

2017. dec. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerinted olyan értelmi fogyatékos a kérdező, hogy szabadban tartja a paprikáit télen, és nem gondol rá, hogy esetleg a fagy károsította őket?


A tartási körülmények részletes leírása meg 1-2 fotó mindenképpen kell az érdemi válaszhoz.

(Hőmérséklet min-max, öntözés mennyisége és gyakorisága, tápanyagellátás, cserép és növény mérete, fényviszonyok, meg minden, ami még fontos lehet.)

2017. dec. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, a házban tartom őket, és eddig is ott voltak. Mostmár biztos hogy a hideg a baja mivel csak az újabb hajtások ilyenek a régi levelek még épek. Ott rontottam el amikor átültettem (nemrég) mert már kinőtte az előző cserepét, és mivel csak kint volt normális minőségű virágföld abból raktam neki de mivel az hóban fagyban kint állt biztos az volt túl hideg. Furcsa mert a többi növényemet is ekkor ültettem át és azoknak semmi bajuk.

Szóval most ott tartunk hogy az én hülyeségem miatt lehet kipusztul az egész.

2017. dec. 21. 07:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Leszedted a régi földet a gyökerekről?

Ha nem, akkor szerintem nem túl valószínű, hogy a hideg plusz földtől lett ilyen. Az inkább egy levélhullással járt volna.

Egy mérsékelt fagytól is lehetne, de bent ez se valószínű. Esetleg, ha ablakot vagy ajtót nyitottál rá fagyban.

Lehet még atka is, annak a kárképe is hasonló, elég jellegzetes.

2017. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!