Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növények veszélyesek a...

Milyen növények veszélyesek a méhekre, mert ragadósak vagy mérgezőek a számukra?

Figyelt kérdés

Ismerem eddig a vadgesztenyét (különösen a piros virágút), a lucernát és a napraforgót.


Ezeken kívül még milyen növények kerülendőek egy méhbarát telken?



2018. jan. 11. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
leírnád, hogy miért veszélyesek a felsorolt növények?
2018. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Gondolod, hogy a méhészek mind hülyék, hogy a napraforgótáblák szélére viszik a méheiket?


[link]


[link]


Gyerekkoromban a szomszéd öreg méhészkedett, és volt neki két hatalmas vadgesztenyefája. Rengeteg méh volt rajtuk virágzáskor.


Lucernánk meg nekünk volt, és azt is szerették a méhek.


"A lucernatábla ugyanis jó méhlegelő, ezért virágzáskor méhcsaládok települnek a szélére."

[link]

2018. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vadgesztenye: méhészkönyvben olvastam, hogy mérgező a méhekre, de más körülmények kedvezőtlen állása is kell ahhoz, hogy érzékelhető kártételt is okozzon az állományban. (Úgy gondoltam, jobb biztosra menni.)


Lucerna, napraforgó: a virágokon tapadós anyag is kiválasztódik, ami sok méh vesztét okozza; másrészt leszedi a pollengyűjtésre való szőröket. Azt tudom, hogy ennek ellenére jó a hordás róluk, csak van egy ilyen ára.

2018. jan. 11. 17:13
 4/6 anonim ***** válasza:

inkább az atkák és egyéb betegségek miatt kell aggódni


hogy pár nappal korábban kopik nem nagy ügy, majd dolgozik a kaptárban

2018. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki gondolta volna, hogy a ragadós anyagok veszélyesek a méhekre. Azt hittem a méz elég ragadós dolog ahhoz, hogy megtanuljanak profin bánni a ragadós anyagokkal.
2018. jan. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon precízen le van írva minden a méhész könyvekbe /Örösi P. Z/.

Kezdőként nehéz kiválasztani mi és mennyire hangsúlyos.

Lehetne példákat sorolni, nagyon sokat, de nem mindegyik hangsúlyos, illetve a méhész nem tudja befolyásolni.

Arra kell figyelni amit a méhész megtehet a méhei érdekében. A többit majd megteszik a méhek, vagy nem.

Ami nagyon hangsúlyos a méhek védelme - atka és betegségek elleni védekezés. Megfelelő létszámú és korösszetételű népesség a hordásra illetve telelésre. Mézeltetéskor a megfelelő kaptár elhelyezésére, kaptár rendezésre.

Meg kell tanulni mindent, mert szükség lesz rá.

2018. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!