Kezdőoldal » Otthon » Kert » Pici fehér bogarak a virágföld...

Pici fehér bogarak a virágföld felszínén - mik lehetnek ezek illetve veszélyesek-e az emberi egészségre bármiféle módon?

Figyelt kérdés
Bár feltételezem hogy ugróvillások, de nem vagyok szakértő. És roppantul idegesít, hogy nem tudom ártalmasak-e az emberre. Ugye nevüket onnan kapták hogy tudnak ugrani, ezért ha valami házi módszerrel megpróbálom eltüntetni őket (gondolok itt a fokhagyma gerezdek földbe dugdosására), akkor nem ugrálnak ki a cseréből és másznak széjjel a ruhákon, tárgyakon? Mert ami azt illeti elég visszataszító kis lények. Kiráz a hideg ha arra gondolok hogy a bőrömön mászik egy olyan lény, aminek a földben a helye.
2014. jan. 15. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, feltehetőleg ugróvillások.

Nem bolhák, hogy kiugráljanak a cserépből, 1 cm-nél többet nem tudnak ugrani.

Semmilyen egészségügyi kockázatuk nincs, kirázza őket a hideg, ha arra gondolnak, hogy a bőrödön mászkálnak a jó, korhadó, agyonöntözött virágföld helyett. :)

2014. jan. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fokhagymával nemigen mész semmire, nem vámpírok ők. Inkább vegyél vissza az öntözésből, ne legyenek állandóan túlöntözve a virágok. Ha két öntözés közben ki tud száradni a talajfelszín, ahogy kell, akkor maguktól is eltűnnek.
2014. jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Sikerült megnyugtatnod! :) még egyszer köszi
2014. jan. 15. 18:24
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, mindenképpen csökkentem az öntözést. De mit értesz az alatt hogy maguktól is elmennek? Hova mennek el? Be a szőnyeg alá?
2014. jan. 15. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem legegyszerűbb egy pici Chemotox (vagy hasonló) permet rájuk. Állítólag a korhadó növényi maradványokon élnek elsősorban. Kérdés, hogy maga a növény jó egészségben van-e és ne korhadnak-e a gyökereik. Nem másznak a szőnyeg alá, mert a párás környezetet szeretik, ráadásul mit ennének a szőnyeg alatt??
2014. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem elvándorolnak, hanem elhaláloznak, ha nincs meg nekik a nedves környezet.

Én egy kis Actarát öntöznék a cserépre, ha nagyon zavarnának.

2014. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!