Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az avokádó magját hogyan kell...

Az avokádó magját hogyan kell elültetni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 20. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
2018. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
96%
Ha kedves az életed, ki ne próbáld a fogpiszkálós módszert. :) Nekem eddig egyetlen kivétellel MINDEN elültetett mag kikelt cserépben. Egyszerűen bele kell nyomni a magot kétharmadáig a virágföldbe és locsolgatni kell, mint minden rendes szobanövényt. Egyszer csak szétnyílik a csúcsánál és kidugja a hajtást. Igaz, hogy ez az "egyszer csak" akár 3(!) hónapig is eltarthat, de nem szabad feladni. Az avokádóra nagyon jellemző egyrészt a tökölés, másrészt az, hogy időnként halottnak tetteti magát az első években. Ezt úgy kell érteni, hogy pl. van egy 20-30 centis avokádószárad a tetején levelekkel (pl. egy ilyen: [link] ), ami egyszer csak ledobja az összes levelét és hónapokig csak egy szár áll a cserépben. Szóval ne ess kétségbe. A képen szereplő példány egyébként kb. a negyedik, ami így virágföldbe nyomott magból kelt ki, ez a szülőcserepe gyakorlatilag. Ez volt az, ami 3 hónap alatt kelt ki, azért a többi megoldotta ezt két hónap alatt. Az első avokádófám már 15 éves kb., szóval van tapasztalatom szerintem. ;)
2018. jan. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
95%
így igaz! Az enyém van már vagy 5 éves és még mindig csak a csúcsán van levele. Magas kb 1 méteres. Véletlenül egy virág mellé dugtam le a magját ...ott kelt ki ... együtt élnek azóta is :) Gondolkodtam vajon ha átültetem túléli e. Sok sikert kívánok :)
2018. jan. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
93%
Szerintem ne válaszd el, mert a gyökereik már össze lehetnek fonódva. Bár valamilyen szintű gyökérvesztést még elviselnek a növények, csak egy ideig megakasztja őket a növekedésben. A másfél évtizedes avokádómat már többször átültettem, most egy 35 cm-s cserépben van, de megint aktuális egy csere. Egyébként én egyszer jó alaposan meg is metszettem, mert elkezdett ágat hajtani az egyik irányba és nem hagyta abba, már majdnem felborult, úgyhogy fogtam és visszametszettem, aztán meg is értette a célzást, mert elkezdett a másik irányba is növekedni és most közel szimmetrikus, olyan mint egy bokor, aminek törzse is van. Szóval nem kell félteni, ha nem engedik erre nőni, akkor nekilát másfelé.
2018. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!