Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért jó az a tulipánhagymának...

Miért jó az a tulipánhagymának, ha virágzás és leszáradás után kiásom és úgy tárolom?

Figyelt kérdés
Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért fog szebb virágot hozni a tulipán, ha a hagymáját "pihentetem"? A földben gyökeret ereszt, amin annyi tápanyagot vehetne fel, amennyit akar, ehelyett kiszedem, visszavágom a gyökereit és hagyom állni a nagy semmiben, majd ősszel visszaültetem.
2018. jan. 22. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam már. Főleg, ha azt nézem, hogy a természetben senki nem szedegeti ki őket.

Talán azért mondhatják ezt, mert ha kiszeded, akkor a sarjhagymákat le lehet szedni, nem lesz egy helyen sok tulipán...

2018. jan. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem is a pihentetés, hanem inkább az új tápanyagokban változatosabb földbe átkerülés lehet a hasznos.
2018. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha a foldbe maradnak a hagymak a gyokeruk,akkor is leszarad.Igy meg mindegy nekik,hogy hol pihennek,de,ha kiszeded oszig tudsz mast ultetni a helyukre.Egyebkent azert erdemes kiszedni oket 4-5evente,mert fokozatosan mennek lejebb a foldbe es minel lejebb megy annal kisebb lesz a viraga.Ha mar arra is sok energiat fordit a noveny,hogy kijusson a felszinre,arra mar nem nagyon lesz energiaja,hogy szep viragot hozzon.
2018. jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az évtizedekig egy helyben maradó tulipán hagymája, nálunk a homokon 40 cm mélyre le tud menni.

Mondjuk emiatt is érdemes kiásni pár évente.

2018. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert ilyenkor kényszer pihenésre van itélve .Ettől ő még évelő. Általában a kertészek szedik fel,aztán jól tudják újra ültetéssel időziteni a virágzását .Nekik elsősorban ez pénzt hoz .
2018. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem jó neki.

A földben nedves (párás) helyen van egész nyáron, kiszedve meg teljesen szárazon.

Az meg főleg rossz, ha visszavágod a gyökereit. Kiszedni csak akkor szabad, amikor a gyökerek már elszáradtak, és maguktól leesnek.

Több évtizedes saját tapasztalat, hogy a nyári szárazon tárolás utáni évben nem lesz olyan szép a tulipán, mint ha nem szedem ki, a földben nyaral.


Csak pár évente kell kiszedni, ha már túlságosan elsűrűsödött, mert a sok sarjhagymából olyan sok felnőtt hagyma fejlődik, hogy elnyomják egymást. Magyarul, se víz, se tápanyag nem jut az egyes virágoknak, mert a többivel kell verekedni érte.

2018. jan. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!