Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyomlálástól csúnya lett a...

Gyomlálástól csúnya lett a kezem és a körmeim, hogyan hozhatnám helyre mihamarabb?

Figyelt kérdés
Próbáltam citromlével és citromsóval, de nem egészen kopott le a barna szín, és a körmöm alatt is fekete...
2010. jún. 5. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A mosogatástól és ha kézzel mosol könnyebben lekopik. Egyrészt a mosópor feláztatja, feloldja a szennyeződést a bőrről, ahogy a ruha esetében, és ahogy dörzsölöd a ruhát, az is segít eltávolítani a kezedről. Ha egy pár cuccot kézzel kimosol biztos javul a helyzet.
2010. jún. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy mi fogta be a kezedet. Ha csak piszkos föld, akkor 1-2 zuhanyzással (esti+reggeli) lejön. Van olyan, hogy több nap, mire az utolsó folt is lekopik.

Ajánlom az egyszerű, sárga munkavédelmi kesztyűt, "melós boltban" lehet kapni, párszáz forintért.

2010. jún. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Húzd végig a körmeidet egy szappanon, majd azután vegyél elő egy körömkefét és jól csutakold meg a kezedet és a körmeidet is. Nekem mindig bevált, ha a körmöm alatti szappant a körömkefével távolítottam el, mert egyúttal kijött a kosz is. Azután jól krémezd be a kezedet, vagy testápolóval ápold le. Igaza van aki gumikesztyűt ajánlott.
2010. jún. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pucolj meg egy-két csirkét! :D


Ha nincs kéznél, jó még a kifacsart citrom héja is. Vagy cukros citromlével radírozni.

2010. jún. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:03


Kedves válaszoló, nem gumikesztyűt ajánlok, hanem munkavédelmi kesztyűt. Nem mindegy, mert egy gumikesztyűben pár perc múlva izzad és bepállik az ember tenyere, kényelmetlen a viselése és egy apró tüske, vagy éles tárgy könnyen kiszakitja. A gumikesztyű wc pucolásra jó de semmi esete sem kertészkedésre.


A nyári munkavédelmi kesztyű anyaga textil alapú és valamilyen vékony védőréteggel van bevonva. Kényelmes benne dolgozni, viszonylag erős, kb egy szezont kibir, szellőzik benne a kéz és megóvja a bőrt a kosztúl, csipésektől, horzsolástól.

2010. jún. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hallottam, hogy ha sütőporos, vagy szódabikarbónás vízben áztatod a kezed, az "kifehéríti"

A szappan a köröm alá módszer is nagyon jó, sőt, ha munka előtt csinálod, nem is koszolódik be úgy a kezed.

Ha sokat kell gyomlálnom, mindig azt a kb 50 forint/pár kerti kesztyűt veszem fel. Falun lakunk, itt nincs kertészbolt, viszont vannak "kirakodó" árusok, akik a faluházban árulnak kb havonta, ott veszem.

2010. jún. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hell-ikon ***** válasza:
57%

Ha csak szimpla "kosz" és nem valami növény fogta be nagyon, akkor nekem a pumpás ultraderm szokott segíteni + körömkefe.:)


Ha olyan növénnyel dolgozom (általában ilyenkor én is a gyógyszertárban kapható gumikesztyűt használom, de van, hogy elfogy) ami befogja az ember kezét (pl. paradicsom (általában ilyenkor én is a gyógyszertárban kapható gumikesztyűt használom, de van, hogy elfogy)) akkor pedig zöld paradicsommal szoktam megszabadulni a festékanyagától.

2010. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hell-ikon ***** válasza:
Egy rendes ismétlés -gyors utószerkeztés miatt - befigyel az előző kommentemben bocsesz érte.
2010. jún. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Ne gyomlálj!
2010. jún. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!