Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv! Kertrendezésbe kezdtem...

HHegikee kérdése:

Üdv! Kertrendezésbe kezdtem és fenyőket akarok ültetni. Luc és ezüst lenne. A kerítéstől 3 m egymástól 4 m re akarom ültetni őket. Ez elég nekik vagy nagyobb távolság kell? Ha megnőnek nem akarom vágni az alját?

Figyelt kérdés

2018. jan. 28. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ültetési távolságot a növények végleges mérete és növekedési erélye határozza meg. Válasszuk meg helyesen a megfelelő távolságot elkerülve a későbbi túlzsúfoltságot. Önálló növények ültetési távolsága attól függően mekkorára nőnek: 80-200 cm, sövény vagy sor jelleggel 80-100 cm.
2018. jan. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egymástól bármilyen távolságra ültetheted, akár 1 m-re is.

Ahol összeérnek, ott nem fognak egymás felé tovább nőni, és kész. Te csak azt látod, hogy van egy sövényszerű, átláthatatlan fenyőfalad. Én már sok ilyent láttam, ahol 20-30 éves fenyők vannak egymástól 1 m-re.

Természetesen, ha egymás felé nem tudnak fejlődni, akkor oldalra (a kerítés felé) fognak erősebben nőni.

A lucok és ezüstök is lehetnek öreg korukban 10 m szélesek. Úgyhogy ha 3 m-re teszed őket a kerítéstől, akkor egy 15-20 év után már biztos metszeni kell a kerítés felőli alsó ágakat. De csak ezeket.

2018. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Arra gondolj, hogy nem lesznek mindig picik.

A "szoknyájuk" simán eléri alul a 2m-t, tehát a két fenyő között a 4 m-es távolság számukra normálisnak és élhetőnek mondható.

Mondjuk én nem ültetnék egymás mellé kétféle fenyőt, mert a szépségük így nem annyira érvényesül, de te ismered a hely adta lehetőségeidet.

2018. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok és még csak annyit:

Abban igaza van a 2-nek, hogy az az oldaluk, ahol összeérnek, nem fejlődik, de ezzel nem is lenne baj, ameddig valamiért ki nem kell vágni az egyiket.

Ahogy nálam is, mert egy vihar megdöntötte a szomszéd háza felé.

Így ami ottmaradt, kegyetlenül ronda, lepusztult látványt nyújt a kopasz féloldalával, csak sajnálom kivágni, mert él a szerencsétlen.

A 10 m-es ágakkal viszont nem értek egyet, nekünk 40 éves fáink vannak, a törzstől max. 2-3 m-es ágakkal.

2018. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem írtam én 10 m-es ágakat.

10 m szélességet írtam, amit elérhetnek nyílt helyen. Vagyis 5 m-es ágakat. Saját tapasztalat.

Nálad nyilván sok más fa, bokor, épület között vannak, ezért nem szélesednek jobban. De ha egy csupasz kertben van egy fenyő, akkor nincs annyira rászorulva, hogy felfelé menjen, mert tud oldalra is nőni.

Ha pedig sűrűen van ültetve a fenyő, azaz egymás felé nem tud nőni, akkor főleg elkezd a többi irányba nőni.

2018. jan. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!