Kezdőoldal » Otthon » Kert » Átültethetem őket megfelelően...

Meisje kérdése:

Átültethetem őket megfelelően most májusban?

Figyelt kérdés
2017 május közepén zellerpalántákat ültettem ki a veteményesbe. Túl mélyre ültettem őket, nem lett egy darab gumó sem. Egész télen kint hagytam őket, mostanra (2018. 01.30. ) nem fagytak el, hanem szép zöld leveleket növesztett. Most néztem utána és derült ki számomra, milyen hibát követtem el tavaly és ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem.

#átültetés #zellerpalánta #mély ültetés
2018. jan. 30. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A mély ültetés nem okoz olyant, hogy egyáltalán nem lesz gumó. Legfeljebb az optimálisnál kisebb, de lesz.

Vagy nem gumós zellert vettél, hanem mondjuk szárzellert, vagy pedig rosszul nevelted, pl. nem volt neki tápanyag vagy víz, esetleg fa közelébe ültetted, stb.


A zeller nem nő az idők végezetéig.

A zeller kétéves növény.

Ami azt jelenti, hogy az első évben magról megnő valamekkorára, aztán a második évben magszárat hoz, virágzik, magot nevel, és elpusztul.

Kb. április végéig még tudsz szedni levelet róla, utána hajítsd ki, mert ennyi volt.

Majd idén veszel új palántákat (korábban vedd, május elején), és megfelelő helyen, módon neveld.

2018. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. jan. 31. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!