Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fúrt kúttal locsolok, és a...

Fúrt kúttal locsolok, és a kocsim 5-6 méterre állt tőle mikor kifolyt belőle kb 3-4 liter váltó olaj, mennyire szennyezi be a talaj vizet? A nővény feltud belőle venni káros anyagot, vagy inkább kiveszik?

Figyelt kérdés

2018. febr. 4. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:

A vizen úgy is látni fogod,ha szivárog le belőle a kútba

Milyen mély a kút,ez fontos tényező .Lehet hogy ez csak évek múlva lesz látható .

2018. febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Semmi gond, akár meg is ihatod. Jópár méter mélyen (nem tudom nálad mennyi) van a talajvízszint, az a pár liter olaj nem tud addig leszivárogni.
2018. febr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az olajjal az a gond, hogy a növényre rátapad és nem engedi, hogy vizet vegyen fel. Homokot, fa forgácsot érdemes a szivárgás észlelésekor rászórni a kifolyt olajra, ami megköti és könnyebb eltávolítani így a környezetből.

Pont ezért használták az olajaz akácnak az irtásához (igaz utána pár évig más sem nő meg utána).


A talajvízig lassan jut el és a vízzáró réteg felszínétől nem is nagyon megy lentebbi rétegekbe.

2018. febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most vagy 43 méterig vagy 53 méterig fúrtak már nem emlékszem.

Igen meg történt,felszórtam homokkal,nagyjából fel is szívta már,csak másnapra jött egy eső,az udvari beton meg a kút felé lejt és kb az említett 5-6 méternél van a beton vége...:(

2018. febr. 4. 21:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is legfeljebb csak pár csepp mehetett a kútba.

Ez a 3-4 liter nemigen fog lejutni 10 m-re sem, mert az olaj a földben nem csak lefelé, hanem oldalra is terjed, és a talajszemcsékhez kötődik. (A reális az, szerintem, hogy 1-2 m3 szennyeződik, ennyi föld felissza az egészet.) Az olajat nem oldja a víz, és nem tudja lemosni a csapadék.

Érdemes lett volna felfedezéskor az akkor még csak 1-2 vödörnyi szennyezett földet felszedni.

A talajvízbe így sem tud jelentős mértékben bejutni, viszont azon a helyen esetleg évekig nem nő a fű.

(Idővel az olaj nagyjából lebomlik, ezt munkámból adódóan rendszeresen tapasztalom.)

2018. febr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtató szakmai választ!igazából java föld a betonon maradt és annak a sorsát elrendeztem.
2018. febr. 10. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!