Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kivághatom-e az utcán lévő tuját?

Kivághatom-e az utcán lévő tuját?

Figyelt kérdés

A háztól kb. 0.8-1 méterre lett ültetve. A növényt az önkormányzat ültette. Legalabb 4 méter magas.

Tereprendezés céljából lenne kivágva. Más, kisebb bokor kerülne a helyére.


2018. febr. 6. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
A tulajdonos engedélyével!
2018. febr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha ilyen közel van a házhoz, akkor utcafronti házad van.

Sokan pont azon vergődnek, hogy mindenki belát a lakásba, ha arra jár. Ha az ablakod előtt van és kivágod - természetesen önkormányzati engedéllyel - akkor nagyon bánni fogod utána, mert kirakatban lesz az életed.

Ha meg nem az ablakod előtt van, akkor miben zavar?

Még különlegesen szép is, nekem biztos nem lenne szívem kivágni.

2018. febr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Rettenet ronda! Évente több 20 literes vödörnyit szemetel. Ráadásul szebb utcafrontot tudnek a helyere csinalni.

Egyebkent sanszos hogy nem engedelyeznek mert minden haz elé ilyen gusztustalansagot ültettek.

Szép persze, annak aki szereti. De nekem nem tetszik. haszontalan.

2018. febr. 6. 13:31
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vághatod ki.Ha az önkormányzat bele menne a kivágásba ,akkor majd az ő emberei fogják kivágni .

Közterületen fát kivágni nem olyan egyszerü dolog .

2018. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

"De nekem nem tetszik. haszontalan."


Az oxigént meg a boltban veszed. Ugyi?!

2018. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tenyleg... Most hogy írod... Mennyi eszed van... Azt nem olvastad, hogy lesz helyette másik? Más féle növény?


Egy ormótlan, ronda nagy tujáról van szó, miért kellene elnézegetnem? Miért baj egyáltalán, hogy szebb utcafrontot akarok? Nekem kell vele kínlódni. Állandóan hullik a rozsdás levele, teledobalják szeméttel. Azért ültették, mert az ÖSSZES fát kivágták ezen az utcarészen.

2018. febr. 6. 19:20
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves 4es válaszoló esetleg a hivatalos menetéről tudsz bővebb infót?

Azt olvastam, hogy azért mert árnyékol nem engedélyezik. De nekem vannak más indokaim is és mindemellett az utca is szebb lenne.

2018. febr. 6. 19:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Közterületen lévő fa kivágását a jegyző engedélyezheti. 3000 Ft-ba kerül a kérvény beadása. Ahányszor kéred, annyiszor kell ezt kipengetni.

De rendkívül ritka, hogy ilyen engedélyt kiadjanak. Mivel a jegyzők nem értenek hozzá, szakértőt fogadni meg nem akarnak, ezért a kimondottan balesetveszélyes fa esetén is nagyon nehéz engedélyt szerezni. (Akut balesetveszély esetén ki lehet vágni engedély nélkül, de azt körbe kell fotózni, mert elég komoly bírságot vonhat maga után, ha utólag a jegyző másként gondolja.)

Itt kb. minden le van írva, máshol is így megy a dolog:

[link]


Ha nem lenne az egész utcában, akkor azt mondanám, vágd ki engedély nélkül, majdcsak nem jelent fel senki.

Így viszont, hogy egy teljes sor van belőle, elég sanszos, hogy feljelentsen valami barom, akinek a más háza nem drága.

Nagyjából annyi lehetőséged van, hogy kérvényezed 3000-ért, hogy az önkormányzat vágja ki, vagy gallyazással biztosítsa, hogy ne érjen a házadhoz, ne rongálja az ingatlanodat.

Lehetséges összeveszni is a jegyzővel, és perrel fenyegetni az önkormányzatot magántulajdon rongálása miatt, vagy birtokvédelmi ügyet indítani. (Amit szintén a jegyző bírál el alapesetben, ezért a megyei kormányhivatalnál kell indítani.)

Vagy még egy lehetőség: aláírásokat gyűjteni az egész utcában a kivágásért. Semmiképpen nem normális dolog ennyire a fal mellé ültetni a bokrokat. Ilyen nagyobb volumen miatt inkább rászánják a pénzt a profikra.

Nehéz ügy, mindenképpen.

2018. febr. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%
Csapd ki a francba aztán tagadd le (amúgy nagyjából törvénytisztelő vagyok).
2018. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Mutatsz egy googlemaps képet?

Szívesen megnézném azt, hogy az önkormányzat utcaszinten 1 méterre ültet a házaktól 4 méter magas növényeket...

A többieket nem zavarja? Az utca képből nem fog hiányozni, hogy pl 10 méterenként van egy tuja 3 km hosszan és te kivágod a házad előttit?

2018. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!